Edirne Belediyesinden Kandil Simidi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Kandil Simidi ikramı, Kadir Gecesi’nde de devam ettirdi.

kandil simidi

Edirne Belediyesi tarafından mübarek Kadir Gecesi sebebiyle,  Edirne merkezinde 24 mahallede; Selimiye Cami, Eski Cami ve Üç Şerefeli Cami bahçeleri; Çilingirler Caddesi, Tahmis Meydanı ve Saraçlar Caddesi’nde Kadir Gecesi nedeni ile vatandaşlara, toplam 20 bin adet Kandil simidi ikram edildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirne Halkı’nın ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutlayarak; “Edirne Belediyesi olarak, halkımızın Kadir Gecesi’ni kutlamak amacıyla 24 mahallemizde,  cami bahçelerinde, Çilingirler ve Saraçlar Caddesi’nde ve Tahmis Meydanı’nda, geleneksel hale getirdiğimiz, kandil simidi ikramımızı gerçekleştirdik.

kandil simidi1

Böyle anlamlı günlerde, halkımızla bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Ramazan Çadırı’nda halkımızla bir arada iftar yemeğimizi yiyeceğiz. Ve kandil simidi ikramımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.

kandil simidi2

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin; “Selimiye Edirne'nin Güneşidir”

Edirne Valisi dursun Ali Şahin yaptığı yazılı açıklamada    Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği ve Edirne’nin sembolü haline gelen, UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesine giren Selimiye camisi Ramazan bayramına hazır olduğunu belirterek şunları kaydetti, “On beş günde bir halıların kuru temizliği yapılan Selimiye camisinde ziyaretçilerin ayakkabılarını koymaları için poşetlerde ücretsiz olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp