Edirne’de 23 Nisan Coşkusu

admin

“Sadece büyük bir Lider Geleceği küçük kalplere emanet eder”…  Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne’de büyük bir coşkuyla kutlandı.

İlk olarak Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı anıta çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşı okundu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri Saraçlar Caddesinde düzenlenen Çocuk Şenliği ile devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt,  İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Edirne Baro Başkanı AV. Alper Pınar,  Siyasi Parti Temsilcileri, STK, Kurum ve Oda Yöneticileri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak İstiklal Orta okul öğrencisi Tunç Yılmaz Hasar çocuklar adına konuşma yaptı. Ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı; “Unutulmaz zaferle, kahramanlıklar ve başarılarla dolu tarihimiz, çocuğundan gencine ve yaşlısına kadar her Türk evladına gurur vermektedir. Bugün ülkemizin her bir ferdiyle birlikte tarihimizin en parlak başarılarından biri olan T.B.M.M.’mizin açılmasının 99. Yıl dönümünde büyük bir coşku, heyecan ve gururu birlikte yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 T.B.M.M.’nin açılış tarihi olduğu gibi  aynı zamanda Millet Egemenliği’ne dayanan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı önemli bir gündür. Bugünü anlamlı kılan 99 yıldır büyük bir coşkuyla kutladığımız, 23 Nisan çocuklarımızın mutluluğu ve ülkemizin yarınlarını özdeşleştiren demokrasinin başlangıç noktasıdır. Medeniyette ilerlemenin, millete değer vermenin ve tek yürek olmanın adıdır. Bugün özgürlüğü karakteri ve kaderi haline getiren Aziz Türk Milletinin bağımsızlık günüdür.” Dedi. Daha sonra  İlk ve Orta okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül töreni gerçekleşti.

Konuşmaların ardından Meriç İlk okulu Minik öğrencilerinden oluşan Mehteran Takımının gösterisi büyük beğeni topladı. Daha sonra Balkan ülkelerinden gelen öğrenciler yöresel kıyafetleri ile halk oyunları gösterisi sundu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri  gün boyunca devam etti.

 961 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan’dan çocuklara 23 Nisan Sürprizi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne’de büyük bir coşkuyla kutlandı. ERASTA AVM’de düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliğini izlemeye gelen vatandaşlara bir sürpriz de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi.  23 Nisan Kutlama etkinliğini izlemeye gelen Başkan Gürkan, miniklerin gösterisini sonuna kadar izledi. Gürkan’ı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp