Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİNİN EN YÜKSEK OY ALDIĞI KÖY YOLU KADERİNE TERK EDİLDİ

İpsala ilçesine bağlı Pazardere

İpsala ilçesine bağlı Pazardere – Hacıköy yolu adeta köstebek yuvasına döndü.
14 Mayıs Genel seçiminde seçim çalışması için Pazardereköyü’nü ziyaret eden İktidar partisi temsilcilerinin “Yolunuzu en kısa zamanda yapacağız” sözü havada kaldı. İpsala’ya bağlı belde ve köyleri Pazardereköyü üzerinden Paşayiğit içinden geçen Keşan- Edirne Yoluna bağlayan Hacıköy-Pazardere arasındaki 2 km’lik yol kaderine terk edildi. Traktör ve Otomobilleri ile yol üzerindeki çukurlara girmemek için adeta zikzaklar çizerek ulaşım imkanı sağlayan Köy halkı, aylardır çalmadığımız kapı gitmediğimiz yer kalmadı. Ak Parti Millevekilimiz Fatma Aksal da köyümüze geldi ve yolun halini kendi gözleriyle gördü. Bu yolun hemen yapılması lazım dedi. İlgileneceği sözünü de verdi. Bizim sesimizi yetkililer duysun artık. Köyümüzün yolu kullanılamaz hale geldi. Türkiye’nin Yeni yüzyıla adım attığı bir dönemde yolumuzun bu halde olması son derece üzüntü verici. Bize Seçim öncesi yolunuzu derhal yapıyoruz sözü verildi. Seçim Bitti. Arayan soran yok. İl Özel İdaresi’nin bütçesinin olmadığı yönünde duyumlar alıyoruz. 2 Km’lik yolumuzu onaramayacak kadar bütçe yok mu? Buradan yetkililere sesleniyoruz. Hacıköy – Pazardere arasındaki 2 km uzunluğundaki yolumuz, İpsala, belde ve köylerini bizim yolumuz üzerinden Keşan – Edirne Yoluna bağlıyor. Lütfen sözlerinizi tutun ve yolumuzu yapın.” Dediler.

SOSYAL MEDYADAN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞAN KÖYLÜ YOLUN HALİNE İSYAN ETTİ.

Sosyal medyadan Traktörü ile bozuk yolda hareket halinde yolun halini fotoğraflayan Pazardereköyü sakinlerinden Mustafa Balcı “Evet arkadaşlar nereden başlayacağımı bilmiyorum ama yinede bir iki satır yazmadan olmaz .
Şu an resimleri görünen yol pazardere köyü ve Hacikoy yolu şimdi Facebook taki ekli olan siyasiler ister gelip görün isterse gelmeyin zaten gelen giden yok seçim zamanında hatırlanıyoruz zaten secilene kadar vermediğiniz söz yok soracağım konulardan birisi ya arkadaş sanayii esrafina abone olduk traktorlerimiz arabalarimiz sanayiden çıkmıyor insanlar bıkmış. Burdan seçilmiş milletvekili olanlardan söz almıştık neredesiniz unutmayın önümüzde yerel seçimler var bizi hatirlayani hatırlarız ama söz veripte yapmayanlarada bu halk seçimde size cevabını verir tavada keklik dönemi bitmiştir bilginize .
Kalın saglicakla. Not: bana burdan muhalif yorum yapmayın lütfen çünkü yol bir ihtiyaç tir iki köyde bunun sıkıntısını yaşıyor saygılar dilerim.”dedi.