Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKSAL; “EDİRNE’YE HİZMET EDEN HERKESE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİRİZ”

AK Parti Edirne Milletvekili

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal AK Parti Edirne İl Binasında düzenlediği basın toplantısında Yerel Seçim il ilgili yaptığı değerlendirmede; “İki tane üst üstte seçim geçirdik. Genel Seçim ve Yerel seçimlerin Hayırlı olmasını diyorum. Seçilen tüm arkadaşların tebrik ediyorum.
Bizim bir tane hedefimiz var, genelde ülkeye hizmet etmek, ama ben Edirne milletvekiliyim. bizim birinci derdimiz Edirne’ye hizmet etmek ve her zaman söylüyorum daha önce de söyledim Edirne’ye hizmet eden, çivi çakan herkesten Allah razı olsun ve samimiyetle Edirne’ye hizmet eden, çivi çakan herkese de her türlü desteği veririz bundan sonra da vereceğiz.” Dedi.

“Sandıktan ne çıktıysa, milletin iradesi neyse bizim söyleyecek sözümüz yok”

“Yerel seçimde sandıktan ne çıktıysa bizim başımızın üzerindedir” diyen Milletvekili Aksal; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” Sayın Cumhurbaşkanımızla ben 2009’dan beri aktif siyaset yapıyorum ve her toplantıda söylediği, “Biz millet iradesinin üzerinde başka bir irade tanımıyoruz.” sandıktan ne çıktıysa, milletin adresi neyse bizim söyleyecek sözümüz yok, başımızın üzerine… Ben Edirne iktidar Partisi’nin milletvekiliyim. İktidarı temsil ediyorum, yerelde de kime görev vermişse, ben tebrik ediyorum. Hangi partiden olursa olsun tüm belediye başkanlarımızın meclis üyelerimiz ve İl Genel Meclis Üyelerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

“Edirne’nin Belediyecilik anlamında hizmete ihtiyacı var.”

Edirne’nin belediyecilik anlamında hizmete ihtiyacı olduğunu ifade eden Aksal; “Bakın, Milletvekili olarak kimler geldi geçti, Belediye Başkanı olarak kimler gelip geçti, ama değişmeyen bir şey var. Hizmet… Osmanlı’ya bir asır başkentlik yapmış Edirne… Ben dün de söyledim bugün de samimi olarak söylüyorum, inşallah güzel işler yapılır, bugün baktığımızda belediyecilik anlamında bu siyasi olarak da söylemiyorum millet kararını verdi zaten ama Edirne’nin belediyecilik anlamında gerçekten hizmete ihtiyacı var. İnşallah güzel işler yapılır, işte yolun yapılması lazım, kaldırımların yapılması lazım, suyunun akması lazım, ama gönüllere de girmek çok önemli.. Hepimiz değerlendirmelerimizi artılarıyla eksileriyle yapıyoruz. Çok iyi hizmet yaptığımız yerler var, beklediğimiz oyu alamadık. Vatandaşın beklentisi neydi? Hem genel siyaset olarak, hem yerel siyaset olarak oturup bunları değerlendireceğiz.

“AK Parti her zaman seçimlerden ders alan bir partidir.”

Ak Parti seçimleri değerlendiren bir partidir, işte bunun en güzel örneği 2015 yılında Haziran seçimleri, hemen akabinde bir kaç ay sonra Kasım ayındaki seçimlerde AK Parti2nin başarısı seçimlerden ders aldığının bir örneğidir. Artılarımızı, eksilerimizi inşallah bir bütün olarak değerlendireceğiz. Ama hem Edirne’de hem ülke genelinde yapacak çok işimiz var. biliyorsunuz tabi çok zor bir 5 yıl geçirdik aslında.. Kimsenin beklemediği bir Pandemi süreci yaşadık, hemen akabinde bu ülkenin üçte birini yerle bir eden bir deprem yaşadı. Yapacak çok iş var, hem yerelde hem genelde yapacak çok işimiz var, işimize bakacağız. Bize verilen görevleri ve işimizi yapacağız. Belediye başkanlarımız işlerini yapacaklar, inşallah her başkanı, hangi siyasi partiden olursa olsun, Edirne’nin yararına olan her türlü hizmete destek veririz. Geçmişte bazı söylemler oldu ama çok müsterihim. Edirne’ye çok destek verdim, önümüzdeki dönemde de Edirne’ye gelen destekler doğru kullanılırsa, ben sadece muhalefet belediyelerinin değil kendi belediyelerimizde de yanlış kullanılan yanlış yapılan işler varsa yanlış dedik bir de bu konuda çok müsterihim onun için inşallah güzel işler yaparız.” Dedi.

“NE KADAR BORCU OLDUĞUNDAN ÇOK BU PARANIN NEREYE HARCANDIĞI ÖNEMLİ”

Keşan Belediye Başkanı Seçilen Mehmet Özcan’ın önceki Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu dönemi ile ilgili belediye binasına astırdığı borç dökümü pankartı ile ilgili de açıklama yapan Aksal; “Benim bu borç durumu ile ilgili bir açıklama yapmam doğru olmaz. Çünkü benim takip ettiğim ve bildiğim bir şey değil. Ben de herkesle birlikte akşam asılan pankartı gördüm. Yani şimdi ne kadar borcunuz olduğundan çok bu paranın nereye harcandığı benim için çok önemlidir.” dedi.