Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN ENGİN’DEN 24 KASIMÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İYİ Parti Edirne İl

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Engin, öğretmenlerin görevlerinin önemine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:
“Öğretmenler, toplumların şekillenmesinde ve gelişmesinde hayati bir rol oynamaktadır. Genç nesillere bilgi, beceri ve toplumsal değerleri kazandıran öğretmenler, geleceğimizin temelini elleriyle şekillendirmektedir. Eğitim, geleceğimizi şekillendiren en önemli unsurdur ve demokrasimizin geleceği, toplumsal sorunların çözüme ulaşması, hoşgörü ortamının yerleşmesi, bilgi ve birikimlerimizle dünya ile rekabet eder hale gelmemiz için hayati öneme sahiptir.
Bu özel günde, bu denli önemli bir görevi yerine getiren öğretmenlerimizin, kritik rolünü kutlamak, onların emeklerini ve özverilerini takdir etmek bizim borcumuzdur. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Cumhuriyet sizden ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller ister” sözleri ile öğretmenlerimizin omzunda ne kadar büyük bir yük taşıdığını ifade etmiş ve onlara çok önemli bir görev atfetmiştir
Öğretmenlerimizin, üstlendikleri görevin kutsiyetinden bilinçle, Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; Cumhuriyetimizin geleceği olan gençlerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”