Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gündem

BAŞKAN GENCAN AKIN; “VİCDANDAN ZİYADE ADİL BİR İNSANIM”

31 Mart tarihinde Edirne’lileri tam desteği ile Belediye başkanlığı görevine seçilen Edirne’nin ilk Kadın Belediye Başkanı Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın düzenlediği basın toplantısıyla çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Gencan Akın Altyapı çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Alt yapı çalışmalarının planlamalarını yapıyoruz, yaz döneminde şehrin sakinleştiği zamanlarda hem alt yapı hem üst yapı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi ilk olarak Atatürk bulvarı ile ilgili çalışmalarımızı yaptık ve şehrin farklı yerlerinde çalışmalarımız devam ediyor. Aynı şekilde altyapıyla ilgili çalışmalarımızı da sürdüreceğiz.
Özellikle Kırkpınar Yağlı Güreş etkinliklerini tamamladıktan sonra şehrimizde altyapı ve üstyapı çalışmalarımıza daha fazla ağırlık vereceğiz.” Dedi.

Edirne Belediyesi’nde görev yapan personelle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gencan Akın; “Personel çıkarma konusunda işini yapmayan bu konuda direnç gösterenlerle devam etmeyeceğiz. İşimizi düzgün ve iyi yaptığımız takdirde yolumuza devam edeceğiz. Bizim şu anda ekibimizde herhangi bir eksiklik yok. Sahada görünen arkadaşlarımız zaten işini yapıyor ama sahada görünmeyen arkadaşlarımız da kendi alanlarında çok kıymetli işler yapıyor. İşini iyi yapmayanla ve bu süreçte istediğimiz performansı sergilemeyenlerle de yollarımızı ayıracağız. Bizim için kişinin ünvanlı ve kimliği önemli değil, yaptığı iş önemli. Bu bir süreç. Bu süreç içerisinde ne kadar iyi çalışma performansı sergilerse yolumuza devam edeceğiz. “dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı Tasarruf Genelgesi ile ilgili açıklama yapan Başkan Gencan Akın; “Tasarruf genelgesi yayımlanmadan önce bildiğiniz gibi CHP’nin de birtakım tasarrufla ilgili genelgeleri oldu. Biz, Kendi iç kaynaklarımızı kullanarak önceliklerimizi belirleyerek yola çıktık. Tasarruf genelgesi içinde adil olmayan bazı şartları barındırıyor, bizde bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Burada, bizi zorlayacak hükümler ve maddeler var ama sonuçta biz hizmet etmek zorundayız. Hizmet noktasında elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ise elimizden geldiğince en düzenli, tertipli ve iyi bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Temelde yapılması gerekenleri yerine getireceğiz ama şehrin önceliklerini de dikkate alarak kontrollü gideceğiz.” Dedi.

SUYLA İLGİLİ İNDİRİM YAPMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Seçim vaatleri arasında yer alan “SU VE ULAŞIMA % 20 İNDİRİM” konusuna da değinen Başkan Gencan Akın; “Bununla ilgili çalışma yapıyoruz, fakat bütçemizde bize ne kadar imkan sağlayacak bilemiyorum, burada gerçekçi olmamız gerekiyor. Suyla ilgili indirim yapmamız içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı ne yazık ki söz konusu olamayacak. Ulaşım ile ilgili ise komisyonumuz çalışıyor öğrencilerimiz için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gencan Akın; “Biz daha iyi bir iş planıyla, kaynaklarımızı daha doğru kullanarak ve bu süreci zamana yayarak doğru zamanlama ile şehrimizin tüm sorunlarını en kısa sürede çözmeyi planlıyoruz. Seçim çalışmalarımızda nasıl çalıştıysak bundan sonrada çalışmalarımıza hiç ara vermeden ekip arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte bütçemiz el verdiği ölçüde vatandaşlarımıza dokunmaya devam edeceğiz. Sosyal yardımlarda çok ciddi araştırma yapıyoruz ve gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşmaya çalışıyoruz.” Dedi.

ÖNCELİKLERDEN SONRA EMEKLİYE MADDİ DESTEK


Edirne Belediyesi’nin emekliler için yaptığı çalışmalara da değinen Gencan Akın; “Edirne Belediyesi’nin emekliler yılı için de çalışmalarımız devam ediyor, onların yanında olacağız söz verdik tabii ki bu sözü unutmadık aklımızdalar, sözümüzü tutacağız. Bütçemizdeki önceliklerimizi bitirdikten sonra emekli vatandaşlarımıza olan sözümüzü tutacağız ve onlara destek olacağız.” Dedi.

“CUMARTESİ PAZARI YAPIMINDA SÖZLEŞMEYİ FESH ETTİK”

Yapımına başlanan ve bitirilemeyen Cumartesi pazarı hakkında bilgiler veren Başkan Gencan Akın; “Cumartesi Pazarı üzücü bir konu oldu. Geldiğimiz noktada hem vatandaşlarımız hem esnafımız sıkıntı yaşıyor. Müteahhit firma ile hemen göreve gelir gelmez görüşmelerimizi gerçekleştirdik ve onlara bir süre verdik. Ancak o süre içerisinde eksikliklerini tamamlayamadılar ve bizde sözleşmenin feshi yoluna gittik. Bu şekilde hem vatandaşımızı hem esnafımızı mağdur etmek istemiyoruz. Eksik kalan işlerle ilgili yeniden ihaleye çıkacağız hızlı bir şekilde burasını sonuçlandıracağız. İyi bir denetimle, iyi bir kontrolle en hızlı şekilde Pazar yerimizi tamamlayacağız. Bu yazı geçirmeden Cumartesi pazarını bitirip hizmete açacağız. ” Dedi.

GÖZÜMÜZ ÜZERLERİNDE !

Edirne’de ki toplu ulaşım sisteminde yaşanan sıkıntılara da değinen Gencan Akın; “ETUS’la ilgili çok tatsız olaylar yaşandı ve gerekli uyarıları yaptık ve gerekli cezaları kestik. Bunla ilgili Takip merkezimiz aktif bir şekilde çalışıyor ve gözümüz üzerlerinde. Yaklaşık 20 gün sonra bir şoför eğitimi düzenleyeceğiz . Yaşanılan olaylarda çok üzüldüm ama gerekli tedbirleri aldık. Bundan sonra yaşanmayacağını umuyoruz.” Dedi.

“MEYDAN PROJESİ EDİRNE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

25 Kasım stadının Kent Meydanı olması yönündeki gelişmeleri de değerlendiren Başkan Gencan Akın; “ 25 Kasım stadyumuyla ilgili konuyu Edirne spor ile görüştüğümüzde herhangi bir sorunlarının olmadığını söylediler. Binanın fiziki koşulları bu anlamda yetersiz. Burada bildiğiniz gibi bir Meydan projesi söz konusu. Bence bu şehri rahatlatacak ve olması gereken bir proje… Konunun muhataplarıyla bu konuda hızlı olmadıkları için bizde açıkçası şehirlilerle düşünüyoruz. Herhangi bir rahatsızlığımız yok. Yıkıldıktan sonra yeter ki hızlı bir şekilde yapılsın. Bizde Edirne Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.” Dedi.

BELEDİYEMİZDE KOORDİNASYON EKSİKLİĞİMİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

“Edirne Belediyesi’nin birimlerin arasındaki koordinasyon eksikliği var” spekülasyonlarına da değinen Başkan Gencan Akın; “Biz seçildiğimiz andan itibaren belediyenin bütün birimleri birbiriyle koordineli çalışıyor. Bütün meclis üyelerime de çok teşekkür ediyorum. Herkes sahada ve vatandaşla birebir temas halinde… Şunu asla söyleyemezsiniz ki; “şuradan bir şikayet geldi ve buna çözüm üretilmedi.” Biz bu konuda gerçekten çok hassas çalışıyoruz. Biz, bugüne kadar yapılmış yanlış işleri düzeltmekle beraber daha iyisini yapmakla mücadele ediyoruz. Hiçbir şekilde koordinasyon eksikliğimiz olduğunu düşünmüyorum. Bütün birimler birbiriyle iş birliği halinde ve hızlı bir şekilde çalışıyorlar. Tabii ki eksikliklerimiz olacak. Seçildiğim andan itibaren takdir edersiniz çok fazla süre geçmedi. Bu sürenin her anını aktif geçirmeye çalışıyoruz. Vatandaştan gelen sorunları hızlı bir şekilde çözüyoruz. Tüm arkadaşlarımızla sahada çalışıyoruz.” Dedi.

Edirne Belediyesi’nde görev yapan personelle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gencan Akın; “Personel çıkarma konusunda işini yapmayan bu konuda direnç gösterenlerle devam etmeyeceğiz. İşimizi düzgün ve iyi yaptığımız takdirde yolumuza devam edeceğiz. Bizim şu anda ekibimizde herhangi bir eksiklik yok. Sahada görünen arkadaşlarımız zaten işini yapıyor ama sahada görünmeyen arkadaşlarımız da kendi alanlarında çok kıymetli işler yapıyor. İşini iyi yapmayanla ve bu süreçte istediğimiz performansı sergilemeyenlerle de yollarımızı ayıracağız. Bizim için kişinin ünvanlı ve kimliği önemli değil, yaptığı iş önemli. Bu bir süreç. Bu süreç içerisinde ne kadar iyi çalışma performansı sergilerse yolumuza devam edeceğiz. “dedi.

DİĞER VİDEOLAR