Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN GÜRKAN’DAN KURTULUŞ GÜNÜ’NDE PRİZREN ZİYARETİ

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin kardeş şehri Prizren’de yaşayan vatandaşları Kurtuluş Günü Etkinliklerinde yalnız bırakmadı. Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj’ın daveti üzerine Kosova’nın en büyük ikinci kenti Prizren’e giden Başkan Gürkan, tüm Prizren halkının Kurtuluş Günü’nü kutlayarak, “İki şehir arasında turizm, kültür, sosyal, ticaret, ekonomi ve çevre gibi alanlarda işbirliği yaparak, ilişkilerimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj’ın daveti üzerine Kurtuluş etkinliklerine katılmak için Kosova’nın en büyük ikinci kenti Prizren’e ziyarette bulundu. Gürkan ilk olarak, Kurtuluş Günü sebebiyle, 2021 yılında açılışı yapılan, Kosova- Sırbistan Savaşı’nda şehit düşen 215 askerin kabrinin ve askerlerin hatıralarının bulunduğu Şehitler Müzesi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı ziyarette basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Gürkan, “Prizren ve Edirne kardeş şehirlerdir. Dolayısıyla Edirneliler ve Prizrenliler kardeşlerdir. Prizren Belediye Başkanı’mızın davetiyle geldim. Öncelikle Prizren’nin Kurtuluş Günü’nü kutluyorum. Prizren Belediyesi ve Edirne Belediyesi arasında çok güzel bir iş birliği var. Ve biz belediye başkanları olarak, bu işbirliğini her iki halk içinde hem Prizrenliler için hem de Edirneliler için olumlu yönde kullanmak istiyoruz. İki şehir arasında turizm, kültür, sosyal, ticaret, ekonomi ve çevre gibi alanlarda işbirliği yaparak, ilişkilerimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gürkan, daha sonra Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj’ı makamında ziyarette bulundu. Prizren Belediye Başkanı Shaqir Totaj ile iki kentin kardeşliği ve işbirliği üzerine sohbette bulundu. Belediye Meclisi’ne de katılarak, burada bir konuşma gerçekleştiren Gürkan, Belediyedeki anı defterini imzalayarak, şu ifadelere yer verdi; “Sayın Belediye Başkanım, Kardeş şehrimiz Prizren’in Kurtuluş Günü’nde burada, siz değerli kardeşlerimizle olmaktan çok mutluyum. Sizin şahsınızda Prizrenli vatandaşlarımızın Kurtuluş Günü’nü kutluyor Edirnelilerin sevgi ve selamlarını iletiyorum. Kardeşliğimiz her zaman sürecektir. Prizren halkına en derin saygılarımla…”

Gürkan, daha sonra Prizren Belediyesi Meclis Başkanvekili Levent Buş ile birlikte T. C. Prizren Başkonsolosu Celal Doğan’ı ziyaret ederek, sohbet etti.

FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamında organize edilen ve TBF koordinatörlüğünde; Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Kosova ve Romanya Basketbol Federasyonlarının ortaklığında Kosova’da düzenlenen 2. Uluslararası Kampı’nı da ziyaret eden Gürkan, 14 Yıldız Kız takımına başarılar diledi.