Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BELEDİYE PERSONELİNE YENİ YIL MÜJDESİ; 62.3’LÜK ZAM

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, personelini bir kez daha enflasyona ezdirmedi. Edirne Belediyesi Personel A.Ş. ile DİSK Genel-İş Edirne Şubesi arasında imzalanan ek protokol ile maaşlara yüzde 62.3’lük bir artış yapıldı. Yeni yıl öncesi personeline müjde veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bekar ve çocuksuz en düşük personel maaşının 24 bin 075,49 TL, en yüksek personel maaşının ise 27 bin 381,99 TL’ye yükselttiklerini söyledi. Yeni asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak belirlenmesinin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çalışanlarını bir kez daha enflasyona ezdirmedi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, ek protokol ile personelinin yanında oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni yıl öncesinde belediye personeli ile Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda bir araya geldi.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı açıklamada, Disk Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli ve Edirne Belediyesi Personel A.Ş,’nin en düşük net maaşın 24 bin 075,49 TL, en yüksek net maaşın ise 27 bin 381,99 TL olması konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.
Tüm çalışanlarının yeni yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2024 yılının başta Edirne olmak üzere Türkiye’ye ve tüm dünyaya sağlık, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

Gürkan, “Hükümet yüzde asgari ücreti yüzde 49 bir artış gerçekleştirdi. Biz de yüzde 62.3’lük bir artışla en düşük maaşı 24 bin 075,49 TL yaptık. Yaptığınız görevlere ve unvanlara göre bu kademe kademe yukarı doğru çıkacak. Buna ikramiyeler dahil değil, fazla mesailer dahil değil. Hepinize helali hoş olsun, güle güle harcayın” diye konuştu.

DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli de Başkan Gürkan’ın daima işçinin ve emekçinin yanında olduğunu belirterek, Başkan Gürkan’a teşekkür etti.