Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİRENÇLİ BİR TOPLUM İÇİN YERELDE TOPLUMSAL CİNSİYETEŞİTLİĞİ” PROJESİ’NİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediyesi’nin Hollanda Krallığı

Edirne Belediyesi’nin Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu MATRA (Sosyal Dönüşüm ve İnsan Hakları) Programı’ndan hibe alarak uygulamaya koyduğu “Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesinin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Edirne Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlığının ilk toplantısına Başkan Vekili İsmail Bilgi, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, daire müdürleri ve belediye personelleri katıldı.


Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu MATRA (Sosyal Dönüşüm ve İnsan Hakları) Programı’ndan hibe alarak uygulamaya konan “Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesi hakkında bilgi veren Başkan Vekili İsmail Bilgi, “Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Projemiz kapsamında iki ana faaliyet gerçekleştirilecektir.

Birincisi, Edirne Belediyesi sınırları içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını belediyemiz faaliyetlerine entegre etmek, kadınların gündelik yaşam koşullarını iyileştirebilmek, karar alma mekanizmalarındaki katılımı artırmak ve toplumda daha güçlü yer alabilmelerini sağlayabilmek amacıyla çok paydaşlı toplantı ve bilgi alışverişleri ile “Edirne Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlanması ve Belediye Meclisine sunulmasıdır. Diğeri ise oluşturulan Yerel Eşitlik Eylem Planının diğer belediyelere tanıtımını sağlamak ve bilgi paylaşımlarını gerçekleştirmek üzere Konferans düzenlenmesidir. Bu kapsamda proje çalışmalarımıza son süratle devam edeceğiz ” ifadelerini kullandı.