Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Eğitim

EDİRNE MEKTEBİM KOLEJİ İLK MEZUNLARINI VERDİ.

“Yolunuz açık, hayalleriniz gerçek olsun”

2023 yılında kurulan, Gücünü Atatürk ilke ve devrimlerinden alarak, Atatürkçülükten, Cumhuriyet’ten ve laiklikten ödün vermeden başarıdan başarıya koşan Edirne Mektebim Koleji ilk mezunlarını verdi.

 Rüstem paşa Kervansaray Otel’de gerçekleşen Edirne Mektebim Koleji mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Okulun 4, 8, ve 12 sınıf öğrencilerinin mezuniyet törenine katılan veliler ve okul öğretmenleri duygu dolu anlar yaşadı.  Mezun olmanın gururunu yaşayan öğrencilerin sevinci ve yüreklerindeki heyecan dikkat çekti.

“Yolunuz her zaman açık ve aydınlık olsun.”

Sınıf öğretmenleri eşliğinde sırasıyla tören alanına davet edilen öğrenciler, veli ve okul öğretmenleri tarafından ayakta alkışlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Anadolu Lisesi Müdürü Meral Ergün; “Büyük bir umut ve heyecanla başladığımız bir yılın sonuna geldik. Bu süreçte çok güzel günlerimiz oldu.

Öğrenirken aynı zamanda gülüp, eğlendik. Zorlandığımız, yorulduğumuz zamanlarda vardı. Sizleri derse gelin diye aradığımız, okuldan kaçarken yakaladığımız günleri unutmadık. Ama ne olursa olsun, ne yaşanırsa yaşansın, her durum ve koşulda hep birlikte bir şeyler öğrendik, katkı sağladık ve güçlü çıktık.

Her deneyim değerli kıymetini bilelim. Sevgili veliler, çocuklarımızı her şeyden önce koşulsuz sevilmeye ve güvene ihtiyacı var. Bunu unutmayalım. Onlar parlatıldıkça ışıldayan birer elmas. Unutmayalım ki; her şey sevmekle başlar. Sevgimizi gösterelim. Onların vicdanlı, merhametli ve ahlaklı bireyler olarak yetişmesi ancak ve ancak sevgiyle mümkün. Onların nasıl bireyler olacağı siz değerli anne ve babaların elinde.  Siz sevgili Gençler; Bu dünyada iz bırakabilmek için Atatürk ilke ve devrimlerini rehber edinmelisiniz.

Olurda çelişkiye düşerseniz, başvurmanız gereken örnek Atamızdır. Alacağınız kararlarda kalbinizi ve aklınızı birlikte kullanın. Ailenizin ve toplumun değerlerini önemseyin. Verdiğiniz kararın arkasında duracak cesarete ve sonuçlarına katlanacak güce sahip olmalısınız. İçinizdeki vicdan, merhamet ve sevgi duygusu sizi her zaman doğru yola ulaştıracaktır. Gençlerimiz geleceğimizdir. Yarınlarımızın temelidir. Sizlere sonsuz güveniyor ve hepinizi çok seviyoruz. Yolunuz her zaman açık ve aydınlık olsun..” dedi.

“Bir vedanın hüzünlü demlerini yaşıyoruz birlikte…”

Daha sonra Ortaokul Müdürü Canan Sarıkır yaptığı konuşmada; “Bir vedanın hüzünlü demlerini yaşıyoruz birlikte. O tertemiz sayfalarınıza sizleri sadece kitaptaki bilgileri ezberleterek değil, sizlere sevgiyi, saygıyı öğreterek gönderiyoruz. Bizler hata yapmanın hile yapmaktan daha onurlu olduğunu, dürüstlüğü kazanmaktan daha çok kaybettiğinde rakibinin yanında durmayı ve bunu erdem saymayı, emeğin ve çalışmanın kıymetini öğreterek uğurluyoruz. Bugünden sonra yeni okullarınız, yeni öğretmenleriniz olacak. Herkesten damla damla iyilik ve güzellikler toplayın. Ulu önderimiz ve Baş öğretmenimizin dediği gibi “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” Yolunuz açık olsun..” dedi.

“Atatürk’ün izinden ayrılmayın.”

Ardından konuşan İlkokul Müdürü Ümit Geren yaptığı konuşmada; “4. sınıf öğrencilerimiz bir üst sınıf olan 5. sınıfa, 8. sınıf öğrencilerimiz 9.sınıfa ve  12. sınıf öğrencilerimiz de hayallerindeki üniversiteye kavuşacaklar. Bizimle beraber olduğunuz süre içerisinde sadece akademik bilgilerle yetinmediniz. Bizler sizlerin doğru davranışları kazanabilmeniz için elimizden geleni yaptık ve öyle olduğunuza inanıyoruz. Bundan sonraki hayatınızda  karşılaştığınız zorluklarda tek yol göstericiniz var, Lütfen onun izinden ayrılmayın, Atatürk’ün izinden ayrılmayın. Yolunuz açık, hayalleriniz gerçek olsun.” dedi. 

OKUL BİRİNCİSİ HASAN BERKE ALTAN

Daha sonra Edirne Mektebim Koleji Anadolu Lisesi birincisi Hasan Berke Altan konuşmasını yaptı ve okulun Beden Eğitimi öğretmeni Zehra Karlatlı eşliğinde yaş kütüğüne plaketini çakarak Okul Müdürü Meral  Ergün’den mezuniyet plaketini aldı.

Ardından flama devir teslim töreni gerçekleşti.  Mezuniyet töreninin son bölümünde ise mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri öğretmenleri tarafından verildi. Mezuniyet belgelerini alan öğrenciler daha sonra 12. sayısal sınıfından Ezel Elmalı önderliğinde mezuniyet yemini ederek büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadı. Tören sonunda mezuniyet pastası kesilerek günün anısına öğretmen ve öğrenciler fotoğraf çektirdi.

DİĞER VİDEOLAR