Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE’DE KURTULUŞ RESEPSİYONU

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bizim bu ülkede, şehitlerimizin bize armağan ettiği bu vatanda kırmızı çizgilerimiz bellidir; bayrağımızdır, vatanımızdır, bölünmez bütünlüğümüzdür, milletimizdir. Ve elbette kurucumuz, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi. Edirne Belediyesi, Edirne’nin Kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda Kurtuluş Resepsiyonu düzenledi. Resepsiyona ev sahipliği yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan ile birlikte davetlileri kapıda karşıladı. Davetliler ile hatıra fotoğrafı da çekilen Gürkan çifti, tek tek masaları da dolaşarak, konuklarla sohbet etti.

Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kurum ve daire müdürleri, gaziler, şehit aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Gürkan, resepsiyonda yaptığı konuşmada Edirne’nin kurtuluşunun 101. yılını onur ve gururla kutladıklarını söyledi. Edirne’nin Cumhuriyetten önceki 150 yılda 4 kez işgale uğradığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları çok kısa bir sürede ve dünyadaki tüm mazlum milletlere örnek olacak bir seviyede vatanımızı, milletimizi işgalden kurtarmışlardır. Bu nedenle bize bu toprakları vatan olarak armağan eden ve bu aziz milletin özgürce yaşamasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Edirne’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin en batısındaki, bir serhad şehri olduğunu belirten Gürkan, “Biliyoruz ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden asla ve asla vazgeçmeyen ve vazgeçmeyecek olan Edirneliler, Türkiye Cumhuriyeti’ni de ilelebet payidar kılacak insanlardır, yurttaşlardır. Bu nedenle, yüzyıllar boyunca Anadolu’yu korumak uğruna, Türk milletini kollamak uğruna canlarını siper eden bütün Edirneli şehitlerimizi de bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Edirne’nin, Türkiye’nin yüz akı kentlerinden biri olduğunu belirten Gürkan, “Bizim bu ülkede, şehitlerimizin bize armağan ettiği bu vatanda kırmızı çizgilerimiz bellidir; bayrağımızdır, vatanımızdır, bölünmez bütünlüğümüzdür, milletimizdir. Ve elbette kurucumuz, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Müzik dinletisi eşliğinde çeşitli ikramların sunulduğu resepsiyonda konuklar hep birlikte 101. yıl pastasını keserek, 10 Yıl Marşı’nı söylediler.