Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ETSO’dan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kahvaltısı

10 OCAK Çalışan Gazeteciler

10 OCAK Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilimizde görev yapan basın mensuplarına kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Hilly Otel’de düzenlenen Kahvaltıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Sezai Irmak, ETSO Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.
Günün anısına bir konuşma yapan ETSO Başkanı H.Sezai Irmak; “Bugün burada toplanma sebebimiz sizlersiniz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne atfen şehrin en köklü kurumlarından olan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak birebir sizleri bu özel gününüzde kutlamak, sizlere verdiğimiz değeri bir nebze olsa da yansıtmak istedik.


Basın demek demokrasi demek, hak demek, kamuoyunun sesi demektir. Siz değerli basın mensuplarımız halkın gözü kulağı ve sesisiniz. Kamuoyunu doğru ve tarafsız bir biçimde aydınlatmak hususunda üzerinize düşen sorumluluk bir hayli fazladır. Bizler bu hayati görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalıştığınıza, çalışırken yaşadığınız zorluklara, harcadığınız emeğe ve gösterdiğiniz çabaya şahidiz.
Elbette ki basının görevlerini yapabilmesinin temel şartı, basın özgürlüğünün sağlanmasıdır. Basın mensuplarının haklarının korunması ve çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre güncelleştirilmesi ve iyileştirilmesi toplum olarak önceliklerimiz arasında yer almalıdır.


Bu özel günde geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Berk Söylemez’i ve görevi başında hayatını kaybeden tüm basın camiası temsilcilerini yâd etmek ve onlara sonsuz şükranlarımızı sunmayı borç biliyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerimle: tüm zorluklara rağmen görevi başında doğru haber kaynağına ulaşmak için güvenilir habercilik anlayışını benimseyen, bu doğrultuda mesai harcayan bütün arkadaşlarımın Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyor, daha özgür ve daha iyi çalışma koşullarında mesleklerinizi icra etmenizi temenni ediyorum.”dedi.

“KAHVALTI İSRAFINA SON VERİLMELİDİR”

Düzenlenen Kahvaltıda masalara gelen onlarca kahvaltı çeşidinin çoğunun arttığını ve yenmediğini görenETSO Başkanı Irmak burada yaptığı konuşmada; “Ben her zaman israfa karşı oldum. Bakın masalarda kalan börek, poğaça ve diğer kahvaltı çeşitleri ile inanın daha 50 kişi çok rahat bir şekilde kahvaltı eder. Biz oda olarak her zaman israfın karşısında olduk. Ben en kısa zamanda bütün restoran yöneticileri ve kurumlarla görüşüp 20-25 çeşit kahvaltı malzemesinin vatandaşa sunulmasından vazgeçmelerini söyleyeceğim. Edirne’de bununla ilgili bir yarış olduğunu gözlemliyorum. Her geçen gün kahvaltı sunumlarında çeşit olarak 20 ila 30 çeşit arasında masalara ürün geldiğini görüyorum. Bir insanın yeme kapasitesi belli. Gördüğünüz gibi masalarda tabakların ve gelen çeşitlerin yarısı kaldı. Günahtır. Bu israfa sın verilmeli ve herkes bu konuda duyarlı olmalıdır.” Dedi.

“KAHVALTIDAN KALAN POĞAÇA VE BÖREKLER DEZEAVANTAJLI AİLELERE VERİLDİ”

Konuşmanın ardından Restoran yöneticisini yanına çağıran Başkan Irmak masalardaki börek, poğaça ve simit gibi çeşitli ürünlerin paketlenmesini talep etti. Paketlenen ürünlerin Karaağaç mahallesinde bulunan dezavantajlı ailelere verilmesini söyleyen Irmak, “Bu yemeklerin Karaağaç mahallemizde Fen lisesi yanında Valiliğimizin yaptırmış olduğu konteynırlarda kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız var. Onlara verilmesini istiyorum.” Dedi.