Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜRKAN’DAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI!

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Kandil Simidi ikramına, 2024 yılının ilk kandili olan Regaip Kandilinde de devam etti. Kandil simidi dağıtımına bizzat katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirnelilerin ve tüm İslam Âleminin Regaip Kandilini kutladı. Gürkan, burada yaptığı konuşmada tüm insanlık için barış, huzur ve kardeşlik diledi.


Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Kandil Simidi ikramına Regaip Kandilinde de devam edildi. Edirne Belediyesi tarafından başta Saraçlar Caddesi olmak üzere camiler, Halk Ekmek Büfeleri, 24 mahalle muhtarlığı ve şehrin birçok farklı noktasında vatandaşlara toplamda 15 bin adet kandil simidi dağıtıldı.

Saraçlar Caddesi’ndeki Kandil Simidi ikramına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte katıldı. Edirnelilerin kandillerini kutlayarak, Kandil Simidi ikramında bulunan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Üç ayların başlangıcı Regaip Kandili, başta Edirne’miz olmak üzere bütün Türk Milleti ve tüm İslam Âlemi için hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah bu yıl güzel dinimizdeki gibi barışın, huzurun, kardeşliğin, egemen olduğu bir yıl olur. Bütün dünyada akan kanlar durur. Bu mübarek günde özellikle Gazze’deki kardeşlerimize buradan selam gönderiyorum. İnşallah orada da barış tahsis edilir, katliam sona erer. Kandilimiz mübarek olsun” dedi.