HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.
Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan beş yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.
Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim.”ifadelerine yer verdi.

 221 total views,  2 views today

Next Post

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba yayınladığı mesajda; “Öncelikle, demokrasi tarihi yazdığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzde, vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, şehit aileleri ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tarihimizin en karanlık gecelerinden ve aynı zamanda dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp