Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Genel

3 KEZ SU ŞEBEKESİNE ZARAR VEREN FİRMAYA TEPKİ BÜYÜK

Yıldırım Beyazıt, Yıldırım Hacı Sarraf ve Yeniimaret mahallerini besleyen 300 mm çapındaki içme suyu borusuna TEM Edirne –Pazarkule bağlantı yolunu yapımını sürdüren yüklenici firma tarafından 3. kez zarar verildi. Firma yetkililerini defalarca uyardıklarını belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, bu olayda kasıt aradıklarını ve konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Öte yandan yaşanan bu olaydan dolayı 3 mahalleye boruların tamiratı yapılana kadar su verilemeyeceği belirtildi.

Yıldırım Beyazıt, Yıldırım Hacı Sarraf ve Yeniimaret mahallerini besleyen 300 mm çapındaki içme suyu borusuna TEM Edirne –Pazarkule bağlantı yolunu yapımını sürdüren yüklenici firma tarafından 3. kez zarar verildi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, basına yaptığı açıklamada söz konusu firmanın defalarca uyarıldığını söyledi. Buna rağmen 3 kez bu borulara zarar verildiğini belirten Tetik, bunda kasıt aradıklarını bu konuda da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Yıldırım Beyazıt, Yıldırım Hacı Sarraf ve Yeniimaret mahallerinde yaşayan yaklaşık 20 bin vatandaşın 15 saat kadar susuz kalacağını belirten Tetik, “Ekiplerimiz Hilly Otel civarında bulunan 2 bin tonluk depo ile Hıdırbaba mevki üzerinde bulunan bin 500 tonluk su depolarımızın ishale hattını kapatmış durumdalar. Bu kapama esnasında borulardaki suların boşalması beklenecek. Bu boşalma işlemi yapıldıktan sonra tadilat işlemleri yapılacak. Bu işlemler yaklaşık 7-8 saat sürecektir. Suyun tekrar depoya dolması yaklaşık 5-6 saatlik bir süre alacaktır. Bunun için vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerinin Edirne Belediyesi tarafından yapılmadığının bilgilendirilmesi adına bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyorum.  Vatandaşlarımızın su depolarına su aktarım işlemi en hızlı şekilde gerçekleştirilecektir. Ancak sabahtan bu yana yaklaşık depomuzda 1,5 tonluk olan depomuzda 75 santimlik bir su seviyesi kalmış bulunmakta. Bu su seviyesi de 20 bin kişinin yaşadığı bu mahallelerimizde 4 saatlik bir su ihtiyacını karşılayabilecek” dedi.

VATANDAŞLARIN SU İHTİYACI TANKERLE SAĞLANACAK

Edirne Belediyesi’nin her zaman olduğu gibi vatandaşlarının yine yanında olacaklarını ve vatandaşların paniklememesini isteyen Tetik, “Su ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hidroforu bulunan depolara biz ücretsiz su dolumu yapacağız. Diğer vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını da muhtarlarımla birlikte yapacağımız planlamalar ile su tankerlerini muhtarlıklarımızın önlerine getirerek, vatandaşlarımızın su ihtiyaçlarını karşılayacağız” diye konuştu.

PATLAĞIN BELEDİYE İLE HİÇBİR ALAKASI YOKTUR

Yeniimaret Mahalle Muhtarı Eren Kaçarlar da yaşanan kesinti hakkında görüşlerini belirtirken Yıldırım Hacı Sarraf Muhtar Vekili Kerem Bakkalcı da “Başkanımın da dediği gibi bu patlağın belediye ile hiçbir alakası yoktur. Burada çalışan firmaların kullandığı aletler bu patlağa neden olmuştur. Biz itiraz ediyor, şikayette bulunuyoruz ama vurdum duymaz hale geliyorlar. Vatandaşımız mağdur oluyor. En kısa zamanda çözüme kavuşacak bu durum” dedi.

DİĞER VİDEOLAR