Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gündem

YENİ SANAYİ SİTESİNE YENİ BAŞKAN…

S.S. Edirne Yeni Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin Seçimli olağan Genel Kurulu Edirne Mesleki Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşti.
Tek liste ile gerçekleşen Genel Kurulda S.S. Edirne Yeni Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifinin yeni başkanı Adnan Taşkın oldu.


Genel Kurula Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Şube Müdürü Mustafa Kurt, Yeni Sanayi Sitesinin önceki dönem Başkanlarından Fikret Üstev, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Tolga Ünal, mevcut başkan Ayhan Çiftçi ve Yeni Sanayi Sitesi esnafı katıldı.


ALTUN; “YAPILAN İŞLERDE SÖZLEŞME YAPILMALIDIR.”


Toplantının açılış Konuşmasını yapan Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun; “Toplantının öncelikle sanayi sitemize, ilimize, yöremize hayırlı olmasını diliyorum. Biz Ticaret İl Müdürlüğü olarak aynı zamanda Tüketici Hakem Heyeti görevini de yürütüyoruz. Bütün şikayetler de bize düşüyor. %65-70 civarında Tüketici Bilgi Sisteminden şikayetler geliyor. Bize Sanayi esnafımızla ilgili gelen bir takım şikayetler var. Özellikler mobilyada, araba tamirinde, PVC & Pen v.b… ve yapılan işçiliklerle ilgili şikayetler geliyor. Bizim sanayi olarak en büyük eksiğimiz sözleşme yapmamak. Mesela araba boyanacak, hangi renk boyanacak, hangi kod kullanılacak v.b… yazmıyorlar… Boyanacak ama neresi boyanacak, hangi parçalar değişecek, fiyat nedir… gibi yazıya dökülmeyen işlemler hem tüketiciyi mağdur ediyor, hem de imalatçıyı mağdur ediyor. Bunları sözleşmeye dökmeniz gerekiyor. Herhangi bir uyuşmazlıkta bilir kişi bunları inceliyor ve hakem heyeti kararını veriyor.” dedi.


Genel Kurulun yapıldığı Edirne Mesleki Eğitim Merkezi binasının girişinde ufak bir kaza geçiren mevcut başkan Ayhan çiftçi Ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavisi gerçekleştikten kısa bir süre sonra kongre salonuna geldi.


Divan Başkanlığını Fikret Üstev’in yaptığı Genel Kurul Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra sırasıyla gündem maddeleri okunarak oy birliği ile kabul edildi.

12 maddenin görüşüldüğü Genel Kurulda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Bilanço ve Denetim Kurulu faaliyet raporları ayrı ayrı okunarak oy birliği ile ibra edildi.


Ardından bir konuşma yapan mevcut Başkan Ayhan Çiftçi; “Geçtiğimiz dönemde ben ve arkadaşlarım elimizden geldiği kadar Sanayi sitemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bugün de burada bizi ibra ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bundan sonraki dönemde göreve alacak olan Adnan arkadaşımıza ve ekibine başarılar diliyorum.” dedi.


Daha sonra mevcut ana sözleşmeni Yeni Ana Sözleşme şekline uyarlanması için Şube Müdürü Mustafa Kurt tarafından sanayi esnafına ve yöneticilere konuyla ilgili bilgiler verildi.


BLOK ARALARINI KAPATANLARA KÖTÜ HABER..!


Genel Kurulun 6. maddesi olan Blok aralarındaki yaya geçişlerinin kapanan yerlerin temizlenmesi ve tekrar yaya geçişine açılması oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının 7. maddesi olan Dükkan içlerinde bulunan kanalizasyon tıkanıklarının giderilebilmesi için gerekli desteğin kooperatif tarafından sağlanması, ancak temizlik için istenilen bedelin dükkanın kullanım hakkına sahip olanlar tarafından ödenmesi görüşülerek karara bağlandı.


Gündemin bir diğer maddesi olan 8. maddede yer alan Aidatlar konusunun da görüşüldüğü kongrede aidatlara % 50 zam teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Yönetim ve Denetim Kurulunun huzur haklarına da % 50 zam yapılması konusu oy birliği ile kabul edildikten sonra Yönetim ve denetim kurulunun 3 yıl süre ile seçilmesine geçildi.
Kayıtlı 379 üyesi bulunan S.S. Edirne Yeni Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifinin Olağan Genel Kurulunda başkanlık görevine tek liste ile talip olan Adnan Taşkın Yeni Sanayi Sitesi’nin Başkanı oldu.

TAŞKIN; “İLK GÜNKÜ HEYECANLA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ.”

Kongre sonunda bir konuşma yapan Yeni Başkan Adnan Taşkın; “Yıllarca sanayi sitemizin yönetiminde görev aldım. Sanayimize hizmet ettik. Bugün de beni başkanlık görevine layık gören siz değerli esnafımıza ve ekibime teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Sanayi sitemizde görev yapan önceki dönem başkanımız Ayhan başkanımıza da hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Yine bugün aramızda olan ve Genel Kurulumuzun da Divan Başkanlığını yapan eski başkanımız Fikret Üstev’e de ayrıca teşekkür ederiz. Bundan sonra sanayi sitemizdeki sorunları hızlıca çözmek ve sitemize hizmet etmek için çalışacağız. Allah utandırmasın inşallah. Katılımınız için teşekkür ederim.” dedi.


Taşkın’ın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:


Yönetim Kurulu; Adnan Taşkın, Varol Yence, Emrullah Kırcan, Güray Duvan, Salih Yeşilkurt, Cengiz Taş, Necip Pazarcı
Denetim Kurulu; Erhan Avcu, Harun Hurma, Mustafa Cumert

DİĞER VİDEOLAR