Hoşgeldiniz  

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

admin | 19 Eylül 2023 | Bayram, Tüm Manşetler A- A+

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Programı; Atatürk anıtı önünde İl Protokolünün katılımı ile gerçekleşen çelenk sunumunun ardından, Vatanımız için canlarını veren tüm Aziz Şehitlerimiz ve Ebediyete irtihal eden Gazilerimiz anısına; Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 19 Eylül Gaziler Günü Programında; Çelenk sunumu sonrası, günün anlam ve önemine ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Üsteğmen Fatih GÜLTEKİN ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Kıbrıs Gazisi Fevzi DEMİR tarafından konuşmalar gerçekleştirildi.


Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program sonrası; Programa katılım sağlayanlar tarafından Edirne Saraçlar Caddesinde kortej yürüyüşü düzenlendi.
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında düzenlenen programa ve kortej yürüyüşüne; Edirne Valisi Yunus SEZER, Edirne Millet Vekilleri Fatma AKSAL ve Ahmet Baran YAZGAN, Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat ACAR, İl Emniyet Müdürü Onur KARABURUN, İl Jandarma Komutanı J. ALB Hacı Ali BÜBER, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ başta olmak üzere İlimiz Merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, İlimiz Merkezinde ikamet eden Şehit Yakınları ve Gazilerimiz ile Aileleri katılım sağladı.

19 Eylül Gaziler Günü Kapsamında, Mevlid Programı Düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında; Edirne Lari Camiinde, Vatan için canlarını veren tüm Aziz Şehitlerimiz ve Ebediyete intikal eden Gazilerimiz için Mevlit Programı düzenlendi.


Mevlid Programı; Şehitlerimiz ve Ebediyete intikal eden gazilerimiz için duaların okunması ile son buldu.
Gerçekleşen Mevlid Programına; Edirne Valisi Yunus SEZER, Edirne Millet Vekilleri Fatma AKSAL ve Ahmet Baran YAZGAN, Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat ACAR, İl Emniyet Müdürü Onur KARABURUN, İl Jandarma Komutanı J. ALB Hacı Ali BÜBER, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU, İl Müftüsü Hasan BAŞOĞLU, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ başta olmak üzere İlimiz Merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, İlimiz Merkezinde ikamet eden Şehit Yakınları ve Gazilerimiz ile Aileleri katılım sağladı. Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Vatan, Millet, Bayrak uğruna canını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarken; çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için şehit verenlere sabırlar diliyor, ölümü göze almış gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.