19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

admin

“19 Eylül Gaziler Günü” kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Buradaki törene İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Mehmet Cihanoğlu, Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Belediye Başkan yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Gaziler Dernek Başkanı Ahmet İsmailoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, STK ve Oda Yönetİcileri, Kamu-Kurum Müdürleri ve Gaziler katıldı.


Anıta çelenk sunulmasıyla başlayan törende ilk olarak Saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşının okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İkmal Binbaşı Hasan Göz yaptı.


Daha sonra konuşan Türk Muharip Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter gazi Fevzi DEMİR yaptığı konuşmada; “Gazi kadar güzel bir kavram yoktur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için şehit olan tüm vatandaşlarımıza ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize de sevgi ve şükranlarımızı sunuyorum.” dedi. Törenin ardından protokol üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü ile Lari camii’ne kadar yürüyüş gerçekleştirilip, Camii’de ebediyete intikal eden gazi ve şehitler için mevlit okutuldu.

Gazilerin Onuruna Kahvaltı

Edirne Valisi Ekrem CANALP ve eşi Hanımefendi Dr. Ayten CANALP, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Emniyet Müdürlüğü Meriç sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltıda Gazilerimiz ve Gazi yakınlarımız ile bir araya geldi.
Kahvaltıya Edirne Milletvekilleri Fatma AKSAL, Orhan ÇAKIRLAR, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet CİHANOĞLU, Belediye Başkan Vekili Selçuk ÇAKIR ve il protokol mensupları da katıldı.

 482 total views,  8 views today

Next Post

GELECEĞİMİZİ GERİ ALACAĞIZ.

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt yaptığı yazılı açıklamada; “18.09.2021 tarihinde Ankara Spor Salonunda (Arena) yapılan Memleket Partisi kurultayında Genel Başkanımız Sayın Muharrem İNCE güven tazelemiştir. Parti meclisi seçimi çarşaf liste olarak gerçekleştirilmiştir. 102 aday adayının katılımıyla Trakya bölgesinden Erdem BİRCAN aday gösterilmiştir. 710 delegenin katılımıyla ilk 60 içinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp