Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

20 yıldır CHP Bayrağı dalgalanan CHP’nin Edirne’deki ADAY BELİRSİZLİĞİ Sürüyor

31 Mart 2024 tarihinde

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde CHP’nin kalesi olarak bilinen ve 20 senedir kesintisiz olarak CHP bayrağının dalgalandığı Edirne’de CHP Genel Merkezi’nin Edirne’deki Aday belirsizliği dikkat çekmeye devam ediyor. 2011 yılında Üye bazında yapılan ön seçimle Edirne’de 1. Sıradan seçilerek Milletvekili olan Recep Gürkan, dönemin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile Milletvekilliğinden istifa ederek, 30 Mart 2014 tarihinde CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayı olmuş ve 2 dönemdir partisinin bayrağını Edirne’de dalgalandırmaya devam ediyor.


Gürkan, 2 dönem gibi kısa sürede yaptığı tarihi yatırımlarla iline en çok kalıcı hizmet bırakan Belediye Başkanı olarak Türkiye’deki bir çok belediye Başkanını geride bıraktı.

“AK PARTİ’NİN ADAYINI BİR TEK O YENER”

Geçtiğimiz hafta İktidar Partisi’nin Edirne Belediye Başkan Adayını açıklamasının ardından CHP’nin kalesi konumunda olan Edirne’de, CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayının Açıklanmaması nedeniyle endişeli bekleyişe neden olmaya devam ediyor. CHP’de değişim parolası ile göreve gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Ön seçim isteyen ilimizde Ön seçim olacaktır” sözü de belirsizliğini korumaya devam ediyor..

Edirne’de İktidar Partisi’nin kadın adayını yenebilecek tek isimin Edirnelilerle tek yürek olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın olduğunu ifade eden vatandaşlar; “AK Parti Edirne Belediye Başkan adayını açıkladığı günden itibaren, Edirne’yi kazanmış bir AK Parti havası ilimizde hakim olmaya devam ediyor. AK Parti’nin adayını Edirne’de yenebilecek isim Recep Gürkan’dır. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bu konuda çok iyi karar vermesi gerekiyor. Yoksa 20 yıldan bu yana Edirne’de dalgalanmaya devam eden CHP Bayrağının yeniden dalgalanması imkansız gibi görünüyor..” dediler.

BAĞIMSIZ ADAY ÇIKARSA KESİMOĞLU GİBİ TARİH YAZAR

Milletvekilliğini bırakarak Edirne’ye 2 dönemde tarihi hizmetler bırakan Recep Gürkan’ın CHP tarafından Aday gösterilmemesi halinde Bağımsız aday olmasını isteyen Edirneliler, “Başkanımızı kimseye yedirmeyiz. Kırklareli geçen seçimde Mehmet abimizle tarihe bir not düşerek bağımsız aday olarak kendisini başkan yaptı. Aynı tarihi Edirne’de yazmak için Biz Edirneliler olarak hazırız. Recep Gürkan aday gösterilmez ve bağımsız olarak aday çıkarsa Edirne’de tarih yazarız.” dediler.

“BATTANİYELERLE ÖRTÜNEN  YERİ OLMAYAN İTFAİYE”

Edirne’de yeri bile olmayan ve donmaması için battaniyelerle  örtünen itfaiye araçlarının ve personelinin içler acısı halini gören Başkan Gürkan Edirne’ye Avrupa’daki en modern teknoloji ile donatılmış İtfaiye Binasını yapan isim Oldu.

Edirne’nin  Kanayan Yarası Avrupa’nın Yüzkarası Çöplük”

“VAHŞİ ÇÖPLÜĞÜ KALDIRIP ELEKTİRİK ÜRETTİ”

60 yıllık vahşi çöplüğü ortadan kaldırıp, ilimize yeni bir depolama tesisi yaparak, 1 Ocak 2019’dan itibaren atılan çöpleri toplayarak, elektrik üreten ve bugüne kadar toplamda çöpten 53 milyon kilowatt saat elektrik üretilmesini sağlayan Gürkan bununla da kalmayarak başta Güney ve Kuzey Çevre yollarını olmak üzere, Sağlık Yolu’nu hizmete kazandıran isim oldu.

Görevde bulunduğu 10 yıllık sürede Edirne’nin geleceğine yaptığı yatırımlar, gerçekleştirdiği projelerle  büyük takdir toplayan Gürkan,  ilimizin yarım asırlık kanayan yaraları olan, çöplük, Arıtma tesisi, alt yapı, alternatif çevre yolları gibi sayısız projelere imza atan tek isim oldu.

rbt

“ZOR İŞLERİN BELEDİYE BAŞKANI”

 “Akıllı Belediye Başkanı üst yapıya, akılsız Belediye Başkanı da alt yapıya yatırım yapar”

Görevde olduğu 10 yılda kolay işler yerine, yapılası zor olan işlere öncelik tanıyan Gürkan,  Belediye başkanlarının bir sözü vardır; ‘Akıllı Belediye Başkanı üst yapıya, akılsız Belediye Başkanı da alt yapıya yatırım yapar‘ diye. Ben Edirne’nin en büyük yatırımını altyapıya yaptım. Ama ben gelecek seçimleri düşünmedim, ben gelecek nesilleri düşündüm.” Demişti.

Edirne’nin tarihindeki ilk biyolojik atık tesisi olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisini hizmete açan Gürkan’ın hizmetleri bununla da sınırlı kalmayarak, Tarihi Elektrik Fabrikası’nı aslına uygun restore etmiş ve yıllardır yangın söndürme aracını sokacak garajı dahi olmayan Edirne İtfaiyesini modern binasını ile tanıştıran ilk isim oldu.

“İÇME SUYUNDA BÜYÜK YATIRIM”

Edirne’nin önümüzdeki 50 yıl içme suyu ihtiyacını karşılayacak, Kırklareli Kayalı Barajı’ndan, 59 kilometre mesafeden ishale hattını yapan isim olarak tarihe geçen Gürkan,  Buradan yılda alınan 20 milyon metreküp suyu, kendi döneminde yapılan İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde arıtarak Edirne’lilere sağlıklı su temin etti.

“Edirne’yi vermeyeceğiz. Edirne’yi tarikatların, cemaatlerin memleketi yapmayacağız.”  

 İktidarın en çok almak istediği illerden birisinin Edirne olduğunun altını çizen Gürkan; “Hepimiz biliyoruz ki en çok almak istedikleri illerden birisi Edirne… Ama Edirne’yi vermeyeceğiz. Edirne’yi tarikatların, cemaatlerin ve vakıfların memleketi yapmayacağız.   Edirne’de hangi inançtan olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun, herkes Cumhuriyet Halk partisinin bayrağı altında özgürce inandığı ve istediği gibi yaşamaya devam edecek. Kimsenin bizim üzerimizden plan yapmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

“BİZ BOZDUK, BİZ YAPACAĞIZ”

Altyapının yüzde 95’i üstyapının da yüzde 80’inin bittiğini belirten Gürkan, “Evet şuanda bozuk olan yollarımız var, sokaklarımız var. Kar da yağsa, buz da yağsa, her ortamda ve fırsatta yollarımızı da yapmaya devam edeceğiz. Biz bozduk, yine biz yapacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Recep Gürkan, hayatı boyunca verdiği her sözü tutmuştur, başladığı da her işi bitirmiştir. Bunu da yine biz bitireceğiz. Şehrimizi adeta bir düğün yeri gibi süsleyeceğiz, ben size sözünü veriyorum. Pırıl pırıl, ışıl ışıl bir şehir olacak Edirne” dedi.