Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bir Kahvenizi İçeriz” ziyaretleri başladı

Edirne Valiliği Himayesinde İl

Edirne Valiliği Himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Bir Kahvenizi İçeriz” projesi kapsamında ilimiz genelinde 55 Bin öğrencinin ailesini kapsayacak olan ev ziyaretlerine başlandı.

Geleceğimizin teminatı kıymetli evlatlarımızın başarısı için tüm kurumlarımızın seferber olduğu proje ile ilgili Vali Yunus Sezer; “Bizler kıymetli yavrularımızın başarısı için elimizden gelen tüm gayreti, tüm desteği, tüm kapasitemizi kullanarak ortaya koyacağız. Tabi bu çalışmaları hayata geçirirken en büyük destekçilerimiz sevgili öğretmenlerimiz ve kıymetli ailelerimiz olacak. Başarıyı; hep birlikte, gönül birlikteliği ile çalışırsak yakalayacağımızı biliyoruz. Bizler çok büyük bir aileyiz. Sevgili yavrularımız için istiyoruz ki; tüm kurumlarımız en üst seviyede katkı sunsun, onlara her türlü desteği birlikte verelim. Unutmayalım, en kıymetli yatırım, geleceğimiz olan çocuklarımız için yapacağımız çalışmalardır, onların mutluluğu, onların başarısıdır” şeklinde konuştu.

Vali Yunus Sezer’in yakından takip ettiği “Bir Kahvenizi İçeriz” projesi kapsamında yapılan ev ziyaretleriyle; çocuklarımızın eğitiminde başarıyı arttırmak için ebeveynlerin yardımının ve desteğinin alınması, okul ve aile iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif becerilerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, işbirliğinin geliştirilmesi, öğrencilerimizin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerimizin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bugün başlanan proje kapsamında Vali Yardımcılarımı, İlçe Kaymakamları, Kamu kurum müdürlerimi, il genelindeki üst düzey tüm yöneticiler, okul müdürleri ve öğretmenler ile birlikte öğrencilerin ailelerine ziyaretler gerçekleştirirken önümüzdeki günlerde tüm öğrencilerimiz için ziyaretlere devam edilecek.