Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde mezuniyet heyecanı

Edirne 80. Yıl Cumhuriyet

Edirne 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Mezuniyet töreni büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Edirne’nin en köklü okullarından biri olan 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu  Lisesinde gerçekleşen Mezuniyet töreninde başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve velilerin  heyecanı ve  mutluluğu dikkat çekti.

oplus_2

Törene  Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın  Erünsal, Okul Müdürü Fikret Tirfil, Müdür yardımcıları, Mezunlar Derneği Başkanı Tolga Onüçler, Öğretmen ve veliler ile birlikte öğrenciler katılım sağladı.

oplus_2

Saygı ve duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Okul Müdürü Fikret Tirfil; “ 2023-2024 Eğitim öğretim yılı mezuniyet törenimize hoş  geldiniz. 4 yıl geçti.   Bu gün okulumuzun 2024 yılı mezunları olarak karşımızdasınız. Sevgili  öğrencilerim, Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donabildiniz, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz.

oplus_34

Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul hatıralarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla; okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır. Sevgili öğrencilerim bundan sonraki hayatınızın merdivenlerine tırmanmaya başladınız, sizin için yeni bir eğitim hayatı başlayacaktır. Geleceğinize bir katkı sağlaması umuduyla sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın.

oplus_2

Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yenilikçi olun. Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvenin ki başarılı olun. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karsı, saygılı olun. Ayrıca, hayatiniz boyunca sahip olmanız gereken üç şey;

 1 – sağlığınız 2- mutluluğunuz, 3-ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insan olmanızı, değerlerimize sahip çıkmanızı bekliyorum. Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız Çocuklarımızı bu yıl buradan uğurlayacağız. Onlar için yaptığınız özverili çalışmalarınıza sahsım, öğrencilerim ve velilerim adına teşekkür ediyorum. Kıymetli velilerimiz emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, hayatı seven, yasatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyoruz. Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum, yolları ve bahtları açık olsun. Burada sözlerime son verirken Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu müstesna günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkes çok kıymetli özveride bulundu. Çok teşekkür ederim. Sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.” Dedi.

“DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ.”

Ardından Bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı. Daha sonra Okulu dereceyle bitiren okul 1.si Yaren Aslan, Okul 2.si Aylin Köse ve Okul 3.sü Ayça Şahin’e ödülleri verildi. Okul birincisi olan Yaren Aslan tarafından Yaş kütüğüne adının bulunduğu plaketi çaktı.  

“Tüm emekleriniz için şükranlarımı sunuyorum.”

Edirne 80. Yıl Anadolu Lisesi Okul 1. Si olan Yaren Aslan yaptığı konuşmada; “4 yıllık eğitim hayatımızın son günlerinde hem yeni başlangıçlara yelken açmanın, hem üniversite hayallerimizi gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşarken, evimiz gibi olan okulumuzdan, öğretmenlerimizden ve arkadaşlarımızdan ayrılmanın hüznü içerisindeyiz. Değerli idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz;  bizlere dört yıl boyunca tuttuğunuz ışık ile yolumuza devam edeceğiz.

Bizlere verdiğiniz sevgi ve saygıyı sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız bizlere kattığınız tüm değerli emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ayrıca yardımlarını bizlerden esirgemeyen tüm okul çalışanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum.  Sevgili arkadaşlarım; 4 yıl boyunca paylaştığımız okul günlerimizin sonuna geldik, okulun bitmesine sevinirken ayrılacağımız için derin bir üzüntü yaşıyoruz. ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunmasında görev bizlere düşmektedir, bu görevi hepimizin seve seve yapacağına inanıyorum. Çok değerli ailem;  bu zorlu ve başarılı yolculukta benimle birlikte çabaladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum, her zaman yanımda olacağınızı biliyorum, sizlerden aldığım bu destekle her zaman size layık bir evlat olacağıma söz veriyorum. Tüm emekleriniz için şükranlarımı sunuyorum. Sözlerime büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle son vermek istiyorum; “sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum. Alevler olarak geri dönmelisiniz.” Her zaman izindeyiz Atam.. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

oplus_34

“OKULUMUZUN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Ardından konuşma yapan Mezunlar Derneği Başkanı Tolga Onüçler; “Okulumuzdan mezun olan ve üniversiteye devam eden 16 öğrenciye ve halen okulumuzda öğrenim gören 15 öğrencimize her ay burs vermekteyiz. Yanı sıra; kan ihtiyacı bulunanlara, ihtiyaç sahibi ve depremzede ailelere, SMA hastası bebeklere düzenlediğimiz kampanyalarla desteklerimizi sunduğumuzu gururla belirtmek istiyorum. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin maddi ve manevi her türlü ihtiyacında yanında olmaktan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

oplus_16

Konuşmaların ardından mezun olacak öğrenciler isimleri okunarak sahneye davet edildi. Daha sonra öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı. Tören sonunda öğrenciler davul zurna eşliğinde mezuniyet coşkusunu yaşadı.