Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ABDURRAHMAN MAHALLESİNE KADIN ELİ DEĞECEK

31 Mart 2024 tarihinde

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde Edirne’nin kalbi olarak görülen Abdurrahman Mahallesi’nden Muhtar Adaylığını açıklayan Emel Karagöz Uzun ve ekibine mahalle halkından tam destek gelmeye devam ediyor…
Tecrübesi, bilgisi, donanımı ve güçlü ekibi ile Mahallenin Muhtarlık görevine talip olan Muhtar Adayı Emel Karagöz Uzun ve ekibi Edirne Ajans Medya Gurubunu ziyaret ederek seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


“Ben uyanışın ilk dilimlerinden olmak istedim.”


Mahallemizde kadın da var” mottosuyla seçim çalışmalarını yürüten Uzun gazetemize yaptığı açıklamada; “Ben 51 yaşındayım. Okumayı da çok seviyorum. En büyük hayalim bir üniversite mezunu olmaktı. 51 yaşında bu diplomayı aldım. 4 yıllık Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdim. İnsanların kalbine dokunmak için, bir kadın olarak bende buradayım demek için bu işe girdim. Bildiğiniz gibi Yerel yönetimlerde çok az sayıda kadın var. Ben uyanışın ilk dilimlerinden olmak istedim. Ses getirmek ve örnek olmak istedim. İnşallah başarılı oluruz. Ben vitrin kadını olarak kullanılmak istemiyorum. Ben bilgimle, hizmetlerimle yapacağım hizmetlerle dile gelmek istiyorum. Çünkü kadının aslında kocaman bir kalbi var ama biz bunun farkında değiliz. Ah bunu bir anlayabilsek diyorum.” Dedi.


Projeleri konusunda da açıklama yapan Muhtar Adayı Emel Karagöz Uzun; “Mahallenin en büyük şikayeti alt ve üst yapının modernize edilmesi için Belediye Başkanlığı ile işbirliği halinde tüm sokak ve kaldırımlarda çalışma yaptırılacaktır. Mahallemizde belirlenecek 2 noktaya Belediye Ekmek Satış noktası konulacaktır. Muhtarlık binası mahallelinin evi olup, mesai günlerinde saat: 09.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Din, yaş, cinsiyet, millet, etnik, siyasi görüş , renk ayrımı yapılmadan hizmet alması sağlanacaktır. Mahallemize kadınların sosyal ihtiyaçları dikkate alınarak Kadın kıraathanesi yapılacaktır. Kadınlarımızın ekonomik gelir elde etmesi amacıyla Abdurrahman mahallesi Kadın Eli Kooperatifi kurulmasına önder olunacaktır.. Daha birçok projemiz var. Saymakla bitmez.. İnanıyoruz ki mahallelinin desteği ve güveni yanımızda olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.
Abdurrahman Mahallesi Muhtar Adayı Emel Karagöz Uzun’un ekibi de şu isimlerden oluşuyor; “Hava Saygı, Aziz Çokokumuş, Nuriye Çöpoğlu, Nizamettin Bozkurt, Mihri Özmen, Fergül Ada, Birgül Arabacı, Doğan Güler.