Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHMET ÇETİN; “AK Parti Edirne İl Başkanlığına talibim”

31 Mart tarihinde gerçekleşen

31 Mart tarihinde gerçekleşen Yerel Seçimin ardından AK Parti’de yeni İl Başkanı kim olacak soruna döndü. Bir çok ismin konuşulduğu süreçte İşadamı Ahmet Çetin düzenlediği basın toplantısı ile İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Çetin yaptığı açıklamada; 31 Mart 2024 tarihinde ülkemiz bir yerel seçim yaşadı. Demokrasinin gereği olarak halkamız sandığa gitti ve seçimini yaptı.

Üzülerek söylüyorum ki, 2002 yılında kurulduğu günden bu yana davası uğruna mücadele ettiğimiz partimiz, Adalet ve Kalkınma Partisi, ilk kez Türkiye genelinde sandık sonuçlarına göre 2. parti konumuna geriledi ve yine malumunuz herkesin çok konuştu Türkiye haritasındaki kırmızı bölgeler görseli ortaya çıktı. Bizim esas itibariyle sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin de dediği gibi “Bu sonuçlara odaklanıp, neyi eksik yaptığımızı ya da nereye dokunamadığımızı belirleyerek, hızlıca bir tespit noktasında” adımlar atmamız gerektiğine inanıyorum. Ben, sizlerin huzurunuzda yaklaşık 4 buçuk yıl il başkanlığı görevini layıkıyla yürüten ve yerel seçimlerde de “Siyaset Arenasına” çıkarak, makamı alamasa da partimizin oylarını önemli ölçüde arttıran çok değerli başkanımız Belgin İba hanım efendiye davamıza gösterdiği kıymetli mücadeleden dolayı şükranlarımızı sunuyorum.
Öte yandan, Edirne’de yaklaşık 28-29 bin seçmenin sandığa gitmediğinin de altını çizerek hatırlatmak istiyorum tabi ki sonuç daha farklı bir şekilde lehimize gerçekleşebilirdi. Ancak siyaset, biz biliyoruz ki ihtimaller üzerine inşa edilmiyor, edilemez.
Bu nokta da ben Edirne belediye başkanlığı görevini kazanan ve “ilk kadın belediye başkanı” unvanını elde eden değerli Av. Filiz Gencan Akın hanımefendiyi de kutluyorum ve çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin de sıkça hatırlattığı gibi önümüzde hemen hemen 4 yıl seçimsiz bir süreç var. Partimizi de bir kongre bekliyor. Bu bağlamda, değerli milletvekilimiz sayın Fatma Aksal hanım efendi, mevcut İl Başkan vekilimiz sayın Aydoğan Akıncı, Merkez ilçe başkanımız sayın Engin Makak, ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve partimizin tüm teşkilatı her an seçime hazır olacak şekilde an itibariyle çalışmalarını sürdürüyorlar ve ‘Durmak yok yola devam’ diyorlar. Kendilerine bu kıymetli mücadelelerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.
Partimizin kuruluşundan bu yana 22 yılı aşkın süredir Serhad şehrimiz göz bebeğimiz Edirne’de, partimizde bugüne kadar görev almış tüm yöneticilerimize de ayrı ayrı teşekkür etmek ve onlara vermiş oldukları emeklerden dolayı şükranlarımızı sunmak istiyorum. Hayatını kaydeden değerli dava arkadaşlarımızın da mekanları cennet olsun, bir kez daha ailelerine sabırlar diliyorum.
Geldiğimiz bu noktada, bir ak partili olarak, partinin bir neferi olarak, bir dava adamı olarak, sayın cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu istikamette bugüne kadar “beraber yürüdük”. Ömrümüz ve sağlığımız el verdiği sürece de kimsenin hiç kuşkusu olmasın ki yürümeye devam edeceğiz. makamlar gelip geçicidir. As olan davaya sahip olmak ve davayı sahiplenmektir. Çok şükür bizim bu noktada alnımız ak, sırtımız pek. Bugün itibariyle gerek siyasi hayatımız, gerek iş hayatımız gerekse de aile hayatımız olarak kendimizi hazır hissettik ve tüm samimiyetimle söylüyorum; elimizi değil, “tüm vücudumuzu taşın altına koymak için ”AK Parti Edirne İl Başkanlığına talip olduğumuzu sizlerin huzurunuzda ilan ediyoruz. ve diyoruz ki, hakkımızda ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.” dedi.