Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI İBA: “HER ZAMAN AYRI BİR GURUR VE MUTLULUK YAŞIYORUZ”

AK Parti Edirne İl

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’ye gelişinin 93. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Atatürk’ün, ziyaretlerinde halkın sıkıntılarını dinleyerek, yeni Türk devletinin ilkelerini anlattığını aktaran İba, Atatürk’ü Edirne’ye gelişinin yıl dönümünde saygı, sevgi, minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’ye gelişinin 93. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’yi ziyaret etmesinin her zaman için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirten İba, daha önce Kurtuluş Savaşı döneminde iki kez Edirne’ye gelen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduktan sonra yurt gezileri kapsamında 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne’yi ziyaret ettiğini aktardı.

“Atatürk, kente her gelişinde büyük coşku ve sevgiyle karşılanmıştır”

Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu belirten Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kente her gelişinde Edirneliler tarafından büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandığını söyleyen İba, “Bugün Türk Milleti olarak yapmamız gereken, Atamızın düşüncelerini tüm yönleriyle yaşamak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır” dedi.

“Her zaman ayrı bir gurur ve mutluluk yaşıyoruz”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün neredeyse her konuşmasında Milli Mücadelenin asıl kahramanlarının aziz Türk milleti olduğunu söylediğini aktaran Başkan İba, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’yi ziyaret etmesinin her zaman ayrı bir gurur ve mutluluk yaşattığını ifade etti.“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yüreğimizdeki yeri hiçbir zaman değişmeyecek”Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı ziyaretler sırasında halkın sıkıntılarını dinlediğini ifade eden İba, “Her zaman milletinin yanında olan, inkılapların prensiplerini, felsefesini ve yeni Türk devletinin ilkelerini anlatan ve Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yüreğimizdeki yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi ise şükran ve minnetle anıyoruz. Ata’mızın Edirne’ye gelişinin 93. yılı kutlu olsun” şeklinde açıklamada bulundu.