Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’de “Kadir ÇAKAY” Bombası

31 Mart 2024 tarihinde

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde Edirne Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıklayan ilimizin sevilen ismi Kadir Çakay gündeme damgasını vurdu. Kıs a sürede Edirne’de gündeme oturan Çakay’ın aday adaylığına başta Edirneliler olmak üzere bir çok kesimden olumlu tepkiler geldi. Vatandaşlar, bu sürecin bir bomba etkisi yarattığını, çok doğru bir isim olduğunu ifade etti.

“EDİRNE İÇİN HAYALLERİMİZ VAR”

Edirne için hayallerimiz var diyen Çakay; “Edirne için çok güzel planlarımız var. Edirne’den şahsi olarak bir beklentimiz yok. Belediyeden de herhangi bir makam ve mevki beklentimiz yok. Tek amacımız Edirne’ye ve Edirne’de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmek. Bunun için de Belediye Başkanlığı görevine talibim. Son 1 hafta 10 gündür kamuoyunda Aday Adaylığımı soruyorlar ve bende açıklıyorum. İnanın çok güzel tepkiler geliyor. Bunu duymak açıkçası beni çok mutlu ediyor. Benim hayallerim bugüne kadar boş hayal olmadı. Ekibimle birlikte benim yapacaklarımı zaman içerisinde Tüm Edirneliler ve kamuoyu görecek. Altı dolu ve üstü dolu gerçekleşen hayallerin peşindeyiz. Kızılay’da 10 yıl kadar görev yaptığım süreçte birçok başarıya imza attık. 1 öğrenci yurdu, 7 tane aş evi, Devlet Hastanesi’ne bir butik kazandırdık. Üniversitede bir butik kazandırdık. Güzel hizmetler yaptık. Dolayısıyla biz aynı düşünce ve aynı zihniyetle Edirne Belediyesi’ne talip olduk.” dedi.

“ilk yapacağım iş Belediye otobüslerini tekrar Edirne’ye kazandırmak”

Başkan olması durumunda ilk yapacağı icraatı da açıklayan Çakay; “Başkan olduğum zaman ilk yapacağım iş Belediye otobüslerini tekrar Edirne’ye kazandırmak olacak ve öğretmenlerimize sahip çıkmak. Ben bu şehri öğretmenlerimizle birlikte yönetmeye talip oldum. Onların desteğini istiyorum. Onlar gerçekten bizleri eğiten, toplumun aynaları ve liderleri. Ben “Ne yaparsan yap ama en iyisini yap” düsturuyla bugüne kadar hareket ettim. Edirne’yi Marmara’nın değil, Türkiye’nin değil, Dünya’nın örnek şehri yapmak için Edirne’de yaşayan herkese söz veriyorum.” dedi.

“Yurt dışında da 3 ülkede Kosava, Belçika ve İtalya’da faaliyet gösteriyoruz”

Selanik göçmeni bir ailenin oğlu olduğunu söyleyen Çakay, “1971 yılında Edirne Merkez’de Kirişhane semtinde doğdum. Eğitimimi, Lisans-İç Mimarlık – Tasarım ve Yüksek lisansımı İşletme olarak tamamladım. 10 yıl kadar Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanlık görevini yürüttüm. Bu sürçte Avrupa Genç İşadamları ve Türkiye Genç İşadamları Derneği’nde de çeşitli görevlerde bulundum. Edirne’de, 3 şirketle Türkiye genelinde 3 ilde Kırklareli, İzmir ve Edirne’de faaliyet gösteriyoruz. Yurt dışında da 3 ülkede Kosava, Belçika ve İtalya’da faaliyet gösteriyoruz. Yurt dışında 130’un üzerinde, yurt içinde de yüzlerce personelle şirketlerimiz faaliyet gösteriyor.” dedi.

“SON 20 YILDA HER KONUDA KENDİMİ GELİŞTİRDİM VE BUGÜNLERE HAZIRLANDIM”

2002 yılında Anavatan Partisi ile siyasete girdiğini ifade eden Çakay; “ O dönemde Edirne 2. Sıra Milletvekili adayı oldum. 2004 yılında ise AK Parti’ye üye oldum. İlk siyasi Belediye Başkanlığı tecrübem ise 2004 yılında AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olarak oldu. 2004 yılından bu yana yaklaşık olarak 20 yılda her konuda kendimi çok geliştirdim ve bugünlere hazırlandım.” dedi.