Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ’NİN EDİRNE ADAYI İBA’ya GÖRKEMLİ KARŞILAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Edirne Belediye Başkan adaylığı açıklanan Belgin İba, kentte coşku dolu ve davullu- zurnalı kutlamalar eşliğinde karşılandı.

Edirnelilere teşekkür ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyleyen İba, 31 Mart gecesi zafer kazandıklarında bu zaferin hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm Edirne’nin zaferi olacağına değindi.

İstanbul’da düzenlenen aday açıklama toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Edirne Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Belgin İba, İstanbul’daki aday tanıtım töreninin ardından kente döndü.

İba’yı karşılayan Edirneliler, davul- zurna ve müzikler eşliğinde heyecanla İba’nın gelmesini bekledi.
Aracından inerek Edirnelilerle selamlaşan İba, daha sonra parti binası önünde kurulan kürsüden vatandaşlara hitap etti.

İba’ya İl Başkan Yardımcısı Aydoğan Akıncı tarafından çiçek takdim edildi.

“Cumhurbaşkanımıza Edirne’deki coşku ve heyecanı anlattım “


Çok duygulandığını ve mutlu olduğunu söyleyen İba, sevincini paylaşan ve yağmura rağmen karşılamaya gelen herkese teşekkür etti.
Şimdi Edirnelilerle yeni bir yolculuğa çıkmanın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten İba, “Edirne’ye gelirken yol bitmedi. Bir an önce Edirne’ye gelmek istedim. Bu mutluluğu şimdi sizlerle paylaşıyor olmaktan da çok gurur duyuyorum. Öncelikle Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Sabah programdan önce adaylarla birlikte kahvaltı yaptı ve Edirne’yi konuştuk. Ona Edirne’yi, Edirne’deki coşku ve heyecanı, değişimi anlattım. Cumhurbaşkanımızın gözü, kulağı, kalbi Edirne’de. Her birinize ayrı ayrı selam söyledi. ‘Edirne bu dönem hizmet belediyeciliğine oy verecek, çok ümitliyim’ dedi. Biz de kendisinin de desteklerini alarak, Edirne’mize hizmet belediyeciliğini kazandırmak için döndük” İfadelerine yer verdi.

“Biz Edirne’yi sahiplendik, Edirne de bizi…”


4 buçuk yıldır Edirne’ye hizmet etmekten çok büyük onur ve gurur duyduğunu aktaran İba, “Şimdi başka ve yeni bir yolculuktayız. İnşallah bu dönemde Edirne’ye belediye başkanı olarak hizmet etmeye talibiz. Bunun onayını aldık. Çok inanarak ve yürekten söylüyorum; gerçekten ilmek ilmek işleyerek çalıştık. Herkesi kalbimizle sevdik. Biz Edirne’yi sahiplendik, Edirne de bizi sahiplendi. Bu duyguyu almak çok kıymetli. Önümüzdeki dönemde sizlerle birlikte Edirne’de çok daha güzel, heyecanlı günler yaşayacağız. Ben, doğduğum, büyüdüğüm, okullarında eğitim aldığım, çocuklarımı büyüttüğüm bu şehirde bugün Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı olarak sizlerle bu yolda olduğum için her zaman çok mutluluk ve onur duydum. İnşallah 31 Mart akşamı ve 1 Nisan sabahında da aynı coşkuyla, heyecanla sizlerle bu zaferi yaşamayı çok istiyoruz” Şeklinde açıklamada bulundu.

“Edirne’de hizmet belediyeciliğine talibiz”


Önümüzdeki dönem projelerle, heyecanlarıyla, enerjileriyle, gençlikleriyle, birikimleriyle Edirne’de çok daha iyi hizmetler yapabileceklerine inandıklarını vurgulayan İba, “Bu konuda kendime çok güveniyorum. 4,5 yıldan beri Edirne’yi karış karış gezdim. Her bir vatandaşımızı ziyaret ettim. Çayını içmediğim esnaf kalmasın dedim. Bu çok şey kattı ve çok anı biriktirdim. İnşallah bu birikimle Edirne’de hizmet belediyeciliğine talibiz. Bu konuda da çok iddialıyız ve kendimize çok güveniyoruz. Hayırlısı olsun” Diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde projelerini anlatacaklarını söyleyen İba, “Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Bir proje lansmanında Edirne’de her kesime dokunan, herkesin ihtiyaçlarını tespit ettiğimiz en doğru projelerle Edirnelilerin huzuruna da çıkacağız” dedi.

Açıklamasının ardından parti binası önündeki davul- zurna ekibinin yanına giden İba, vatandaşlar ve partililerle birlikte şarkılara eşlik etti.
Parti binası önündeki kutlamaların ardından makamına geçen İba, tebrikleri kabul etti