Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’NİN “RAHATSIZ”  ADAYI BARMANBAY

admin | 07 Kasım 2023 | Politika, Tüm Manşetler A- A+

AK PARTİ’NİN “RAHATSIZ”  ADAYI BARMANBAY

Ünlü Radyo spikeri Talk şovcu Metin  Barmanbay AK Parti’den Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Edirne’de Radyo Mola başta olmak üzere, Türkiye genelinde bir çok radyoda “RAHATSIZ ŞOV” adında  şov programı yaparak dinleyicilerini kırıp geçiren ünlü şovmen 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimde  Belediye Başkan Adaylığında bende varım dedi.

Barmanbay’ın Aday Adaylığı başta AK Parti camiası olmak üzere diğer siyasi kesimlerde de büyük ses getirdi.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan “YATIYA  MİSAFİRİM VAR” yarışmasına katılarak Türkiye gündeminde okları bir anda üzerine çeken Barmanbay, “Türkiye’nin yüzüncü yılında bu muhteşem yüzyıla girerken bende  iktidarın gücünü kullanmak ve iktidarın gücünü bu şehre taşıyarak var olan güzelliklere daha fazlasını katmak için Edirne Belediye başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum.” Dedi.

Tarihi Hamam Altı Kahvecisi’nde düzenlenen Kahvaltılı basın toplantısında konuşan Barmanbay,  “Kentin çok fazla sorunu var. Bunları ve projelerimizi resmi olarak aday olduğumuz zaman açıklayacağız. Bakın AK PARTİ’ye oy  asla oy vermem diyen  bir çok insan sen aday olursan Vallahi oy veririz diyor… Bunu samimi olarak söylüyorum. Gelen tepkiler çok iyi. Bu da bizi memnun ediyor.” dedi.

Mevcut Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da Edirne için bir şeyler yaptığını ifade eden Barmanbay, “Altyapı sorununun bir bölümünü çözdü. Olurda ben Belediye Başkanı  olursam ekmeğime yağ sürmüş olacak. Ama yapılacak daha çok şey var. Ben şunun altını özellikle çizmek isterim iktidarda kim varsa bu şehrin gücüne iktidarın elinin değmesi gerekiyor.” Dedi.

“AK PARTİ İL BAŞKANI İBA DANTEL DANTEL İŞLİYOR”

AK Parti İl Başkanı Belgin İba’nın çalışmalarını da takdir ettiğini ifade eden Barmanbay, “İl Başkanımız Belgin İba ilmek ilmek çalışıyor. Deyim yerindeyse böyle dantel dantel işliyor.. Şu ana kadar resmi olarak bir açıklama olmasa da Partimizin en büyük adaylarından birisi de Belgin İba’dır.  AK Parti’de bennden ve Belgin hanımdan başka aday göremiyorum. Biraz iddialı olabilir ama durum budur.  Bu bir yarış ve bu yarışın içinde bende varım diyerek Aday Adaylığımı açıklamış bulunuyorum.” Dedi.

“17 SENEDİR EDİRNE’DEYİM VE BU ŞEHRE AŞIĞIM”

17 yıldan bu yana Edirne’de esnaflık yaptığını ve Radyo programcısı olduğunu ifade eden Barmanbay; “Ben bu şehre aşığım ve bu şehir için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.  Bu zamana kadar yapmış olduklarıma bir de belediyecilik anlamında acaba ne yapabilirizi ekledik ve adaylığımı açıkladım.” Dedi.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.