Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKP Milletvekilleri Lüks yaşamda sınır tanımıyor..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Edirne

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı AKP İzmir Milletvekilinin Fransa’da Lüks restoranlarda yediği istakazu sosyal medyadan paylaşmasıyla ilgili açıklama yaptı.Balkanlı yaptığı açıklamada”Ülkemizde tüm toplumsal kesimlerin ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu bir dönemde, AKP milletvekillerinin halkın yaşadığı zorluklara duyarsız kalmaları kabul edilemez bir durumdur. Halkımı geçim zorlukları ile uğraşırken AKP Milletvekilinin Fransa’da lüks restaurantlarda istakoz yediği ve bu anı sosyal medyada paylaşması halkın sorunlarından ve halktan ne kadar çok uzaklaştıklarını göstermektedir.. Bu durum sadece bir AKP Milletvekilinin kişisel tercihi gibi görünse de iktidar milletvekillerinin lüks içinde yaşama düşkünlüklerinin yansımasıdır.

Ülkemizde işçiler, memurlar,emekliler, öğrenciler, kadınlar, anneler ve gençler ekonomik sıkıntılar içinde boğuşurken, bir milletvekilinin lüks tüketim alışkanlıklarını sosyal medyadan paylaşması, halkın gözünde büyük bir tepkiye neden olmuştur. Bu durum AKP milletvekillerinin , halkın gerçek sorunlarına büyük bir duyarsızlıkla kayıtsız kaldıklarını ve halkın yaşadığı sıkıntıları umursamadıklarını göstermektedir.

Milletvekilinden, halkın yaşadığı ekonomik zorlukları anlaması ve onların temel ihtiyaçlarına duyarlı olması beklenirdi. Ancak maalesef, bu durum göstermektedir ki bazı siyasi temsilciler, halkın gerçeklerinden kopmuş durumdadır. Kendi lüks tüketim alışkanlıklarından dolayı halkın refahı ve mutluluğu için çaba gösterme ihtiyacı hissetmemektedirler..

Bu nedenle, AKP milletvekilinin bu tutumunu kınıyor ve halkın gerçek sorunlarına duyarlılık göstermesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Milletvekillerinin halkın temsilcisi olduğunu unutmamaları gerekir”dedi