Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATMACA: “İTTİFAKTAN ÇOK İTTİFAK ŞARTLARI ÖNEMLİDİR”

Saadet Partisi Bursa Milletvekili

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca’nın Edirne programı kapsamında parti İl Binasında “Kahvaltılı Basın Toplantısı” düzenlendi. Saadet Partisi’nin “Milletin Vekilleri, Milletle buluşuyor” programları kapsamında Edirne’ye gelen Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçime SAADET PARTİSİ olarak tek başına girme hazırlığı içerisindeyiz.” Dedi.
İl Başkanı Av. Sinan Tekin, İl Yönetimi ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca “Seçim sonuç alma sanatıdır. Genel bir ittifak olması söz konusu değildir. Bu Diğer partiler içinde aynı şeydir. Her yerde seçime birlikte gireceklerini zannetmiyorum. Hedef sonuç almaksa bazı yerlerde ortak temaslar olabilir.

Biz zaten Gelecek Partisi ile birlikte mecliste beraberiz. Seçime de Gelecek Partisi ile birçok yerde birlikte gireceğimizi zaten ifade etmiştik. Bunun için de biz SAADET Partisi olarak belli yerlerde seçime birlikte girme konusundaki oluşumlara kapalı değiliz. Biz sonuca bakarız. Bizim bu memlekete, bu millete faydamız dokunacaksa eğer birlikte hareket etmeye hazırız.” Dedi.

“İTTİFAKTAN ÇOK İTTİFAK ŞARTLARI ÖNEMLİDİR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “81 İlde seçime kendi adaylarımızla gireceğiz.” Söylemlerini samimi bulmadıklarını da ifade eden Atmaca; “iyi Parti liderinin bu söylemlerinin ne kadar samimi olmadığını da görmeye başladık. Siyasi partiler seçim için vardır. Sonuç almak zorunda ve partinin başarısını yükseltmek için bunlar önemlidir. Önümüzdeki Yerel seçimde ittifaktan çok ittifak şartları önemlidir. Bu konuda anlaştıktan sonra herkesle anlaşırız.” Dedi.


Öte yandan emeklilere verilecek olan 5 bin liralık ikramiyeye de dikkat çeken Atmaca, iktidarı eleştirdi.
Atmaca, “Hükümetin becerdiği en iyi şey istismardır. 5 bin lirayı söz verdiği tarihle bugünkü 5 bin lira arasında fark var. Bunlar artık tükettiler. Verecek hiçbir şey kalmadı. 5 bin lira bugün komik bir rakamdır. 5 bin lira zam yapsa kabul. Seyyanen zam ne demektir? Daha önceki dönemlerde böyle bir şey duyan var mı? Şimdi emekliye zam yapacak. Bu emekli maaşına yüzde 50 değildir. Kök maaş diye bir şey var onun üzerine yapılacak. Bu milletin aklı ile dalga geçmektir. Rakamlarla milleti etkileme çabasıdır. Açlık sınırı 14-15 bini geçmiş durumda. Fakirlik sınırı 40-45 bini geçmiş durumda. Bizim ülkemizde 45 bin lira maaş alan yok. Demek ki biz fakir bir ülkeyiz. 20 yıldır idare edenlerin emirleri buna layık görmeleri onların karnesidir ve sınıfta kalmışlardır.” dedi.