Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK’TA BÖLGE BİRİNCİSİ

18.Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma

18.Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasına Biyoloji alanında katılan Bahçeşehir Koleji 5.sınıf öğrencisi Mikail Kemal Keklicek ve Fen Bilimleri Öğretmeni Duygu Tezen, projeleriyle Bölge Birincisi oldu.

    TÜBİTAK tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda önce bölge sergisine davet alarak başarı gösteren “Aldım Verdim Hastalığı Yendim” isimli proje, İstanbul Avrupa Bölge Birincisi olarak başarı getirdi. Projenin sahibi olan Bahçeşehir Koleji 5.sınıf öğrencisi Mikail Kemal Keklicek ve danışmanı olan Fen Bilimleri öğretmeni Duygu Tezen aldıkları bu sonuçla beraber Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandı.

    Arkadaşının astım rahatsızlığından yola çıkarak ona destek olabilmeyi amaçlayan Mikail Kemal, proje fikrinin geldiği bu noktadan ve bölge sergisinde projesinin gördüğü yoğun ilgiden ötürü çok mutlu olduğunu, ona en başından beri destek veren ailesine, danışman öğretmeni Duygu Tezen’e ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Solunum hastalığı olan çocukların iyi bir şekilde nefes alamadığını gözlemlediğini, akciğerlerinin etkin hacminin kısıtlandığını bu yüzden solunum becerilerinin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Mikail Kemal, bu yüzden böyle bir proje geliştirdiğini belirtti. Danışman Öğretmeni Duygu Tezen ise “Mikail Kemal’in fikrini ilk dinlediğimde çok heyecanlandım ve ona destek olabilmek için hemen hazırlıklara başladık. Buluş bildirimimizin ilk aşaması olumlu döndü ve patent başvuru sürecimiz pozitif bir şekilde devam ediyor.” dedi.

    Mikail Kemal Keklicek ve danışman öğretmeni Duygu Tezen’i tebrik eder, TÜBİTAK Türkiye Finallerinde başarılar dileriz.