Hoşgeldiniz  

Balkan “TARİHİ YATIRIMLARIMIZLA İLÇEMİZİN HAYAT KONFORU ARTTI”

admin | 14 Haziran 2023 | Genel, Tüm Manşetler A- A+

Balkan “TARİHİ YATIRIMLARIMIZLA İLÇEMİZİN HAYAT KONFORU ARTTI”

Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan düzenlediği basın toplantısında görevde olduğu süre boyunca ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. 4,5 yıldan bu yana görevde olduğunu ifade eden Balkan, “ 4,5 YIL önce bu göreve belli projeler ve belli hedeflerle geldik. O dönemde ilçemizin fotoğrafını çekmiş ve ihtiyaçlarını tespit etmiştik. Bizin işin en başında belediyemizin bütçesini doğru kullanma anlamında bir planlama yaptık ve aldığımız tedbirlerle, yaptığımız tasarruflarla ve en önemlisi gelir kaynaklarımızı verimli harcayarak önemli projelere imza attık.

Şu anda ilçemiz büyük bir değişim ve yenilikten geçiyor. Bu değişimi sizler de bugün burada gördünüz. İlçemiz, özellikle yollarıyla, kaldırımlarıyla, yeni yeşil alanlarıyla, peyzaj alanlarıyla, yeni kent meydanıyla, hemen yanında yine yeni bir otogara sahip olacağız. Yine devamında esnafımızın kendini gösterebileceği yeni sokak düzenlemeleriyle, ışıklandırmalarıyla, yeni sahip olduğu doğalgazla birlikte ilçemizin hayat konforu artmış bir Havsa’ya sahip olduk. Yine Doğalgaz ile birlikte ilçemizin her yanına gazın ulaşmasını sağladık. Bunun yanında tüm sokak ve kaldırımlarımızı yeniledik. Yine gençlerimize yatırım yaptık. Onların sportif, kültürel ve sanatsal eğitim alanındaki tüm ihtiyaçlarına dönük çalışmalarımız oldu. Geldiğimiz noktada büyük çerçeveye baktığımızda Havsa’da şu anda yürüyen en az 5 veya 6 tane büyük projeye ev sahipliği yapıyoruz.

“HAVSA DERESİ İLÇEMİZİN KANAYAN YARASI ARTIK OLMAYACAK.”

Bunlardan en önemlilerinden biri de Havsa deresinin ıslağı ve yaşam alanı projemiz.. İlçemizin içinden geçen büyük deremizi şu anda ıslah ediyoruz. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Çevresinde de 2,5 km civarında yürüyüş ve bisiklet yolları, sosyal alanlarıyla ilçemizde yepyeni bir yaşam alanı oluşturacağız.
İlçemizde güzel bir planlama ile yola çıktık ve her şey planlama ile başlar ilkesi ile hareket ediyoruz. Kaynaklarımızı da en verimli şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Bu büyük çalışmaları yaparken halkımızı üzmeden, kırmadan, onları düşünerek en iyi, en rahat ve en konforlu hizmeti alacakları şekilde çalışmalarımızı yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz.” Dedi.

Haber – Foto: Muhsin Başak

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.