Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balkanlı: “Yoksa yağ ithal eder gibi dışarıdan çiftçi mi ithal edilecek.”

CHP Merkez ilçe Başkanı

CHP Merkez ilçe Başkanı Yücel Balkanlı Yönetim kurulu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında; “Görev dağılımımızı yaptık ve  Bundan sonraki süreçte çok çok önemli görevlerimiz var. Koşmak istiyoruz. Bu açıdan önümüzdeki Ekim ayı içerisinde üyelerimizle birlikte mahalle mahalle Danışma Kurulu toplantıları yaparak bu gruplarımızda görev almak isteyen  bütün üyelerimizi bu çalışmanın içerisine katmak istiyoruz.” Dedi.

“ÇİFTÇİ AYÇİÇEĞİ FİYATI İLE  BÜYÜK HÜSRAN YAŞADI”

Türkiye’nin Sosyal, Ekonomik ve kültürel sorunlarının her geçen gün büyümeye devam ettiği bir dönemin içinden geçildiğini ifade eden Balkanlı; “Tarımda, hayvancılıkta, Ziraatte o kadar  büyük sorunlar var ki, toplumumuzun hiçbir kesimin doğru dürüst yüzü gülmüyor. Bakın geçtiğimiz günlerde açıklanan Ayçiçeği taban fiyatı çiftçimizi adeta hüsrana uğrattı. Bakın geçen yıl mazot 19 lira iken 12 lira olan ayçiçeği mazot 40 lira iken ayçiçeği yine 15 lira olarak açıklandı. Oda tam olarak net bir şekilde açıklanmadı. Bu süreç kurumları birbirine düşürdü. Bu planın bir parçası mıyız onu da bilmiyoruz. Buradaki çiftçilerimizin herhalde çiftçiliği bırakıp, köylerini bırakıp, satıp terk etmesi isteniyor. Buralara başka birileri mi gelecek, yoksa yağ ithal eder gibi dışarıdan çiftçi mi ithal edilecek. Dünyada tarım ekonomisi ile kendi kendine yeten sayılı ülkelerden biri olmamıza rağmen birbirini yiyen ve kendini bitiren bir ülke durumuna geldik. Mercimek, Pirinç, Buğday ve diğer tarım ürünlerini ithal eder duruma geldik. Dövizimiz dışarı çıkmaktadır. Biz hayvancılık ve tarımla uğraşan çiftçimizin desteklenmesini istiyoruz. Rekoltenin de çok düşük olduğu içinde bulunduğumuz dönemde çiftçimizin mazotla, gübre ile desteklenmesini ve gerekirse vergiden muaf tutulmasını istiyoruz. Tarımla uğraşan kesime lütfen kulak verin. Gidin pazara durumu yerinde görün. ” Dedi.

 “ZAMLARDA YARINI BİLE GÖREMEZ OLDUK”

Artan zamlara dikkat çeken Balkanlı; “Bugün fiyatlar başını almış ve o kadar çok hızlı artmaya devam ediyor ki yarını bile göremez duruma geldik.  Bizi ne bekliyor bilemiyoruz. Gelecek günler, bir önceki gün bir sonraki günü aratır hale geldi. Herhalde karakış bizi bekliyor. Buradan iktidara sesleniyorum: “Gelin, esnafımızla, çiftçimizle emekçimizin sorunlarıyla ilgilenin ve çözüm üretin. Kutuplaşma siyaseti sonucunda Olumsuz yönde eleştiriler yapılarak kutuplaştırılıyoruz.” Dedi.

“VATANDAŞIMIZ HASTANEDEN RANDEVU ALAMAZ HALE GELDİ”

Sağlık sektöründe çalışanların önemli sorunları olduğunu belirten Balkanlı: “Sağlık çalışanlarının sorunları ve sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşların sorunları artarak devam ediyor. Bakın vatandaşımız randevu alamaz hale geldi. Birkaç ay sonraya randevu veriliyor. Bu durumda özel sektöre gitmeye çalışan vatandaş, çaresiz. Yine hasta olan vatandaşlarımız ilaç bulmakta zorluk çekiyor” dedi.

“SON 20 YILDIR YENİ YAPILAN BİR OKUL YOK”

Eğitimin Edirne’de başlı başına bir sorun olduğunu söyleyen Balkanlı; “Bakın Şükrüpaşa, Fatih mahallesi gibi yeni yerleşim alanlarında nüfus gittikçe artmaktadır ve üzülerek söylüyorum son 20 yıldır yeni yapılan bir okul yok.  Bu nedenle de okullarda sınıf mevcutları 45-50 civarındadır. Bir öğretmen olarak söylüyorum, bu şekilde eğitim-öğretim süreci yürütülmez. Bir an önce sınıf mevcutlarının aşağıya çekilmesi için yeni okullar yapılmalıdır. Biz öğretmen atamalarının da yeteri kadar yapılmasını istiyoruz.” Dedi.

“EĞİTİM VE SAĞLIKTAN TASARRUF YAPILMAZ.”

Eğitim ve Sağlık’tan tasarruf yapılamayacağının altını çizen Balkanlı; “Tasarruf başka yerden, makam araçlarından yapılmalıdır. Makam Odalarından yapılmalıdır. Tasarrufun yapılacağı yerler bellidir. Buna göre ekonomik tedbirler alınmalıdır.

“MEDRESE SAYISI ÜNİVERSİTE SAYISINI GEÇTİ”

Tevhid-i Tedrisat Kanunu (Öğretim Birliği Yasası)’nın halen geçerli olduğuna da dikkat çeken Balkanlı; “Bugün geldiğimiz noktada medrese sayısı, üniversite sayısını geçti. Biz Milli Eğitim Bakanlığı’nın yasalarının tam olarak uygulanmasını istiyoruz. Sosyal ve laik eğitiminin hayata tam olarak geçirilmesini bekliyoruz.” Dedi. #chp #ciftci #edirne