Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BANDO ŞEFLERİNDEN GÜRKAN’A ZİYARET

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nin açılış töreni öncesinde festivale katılan Bando Şefleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Gürkan, Bando Şeflerine katılım belgeleri ile hediyeler takdim etti.

Müziğin ritminin, ciğerin lezzeti ile buluştuğu 11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nde bu yıl Edirne Belediyesi Bando Ekibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bando Ekibi, Bulgaristan Dobriç Bando Ekibi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi, Fanfara Mezzo Forte Otopeni Primaria Bando Ekibi, Seferihisar Belediyesi Bando Ekibi ve Gencer Savaş Bandosu yer alacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğlenceli konserlere ev sahipliği yapacak olan Edirne’de, festival heyecanı başladı. 11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nin açılış töreni öncesinde ise Belediye Başkanı Recep Gürkan, yurtiçi ve yurtdışından gelen Bando Ekiplerinin Şeflerini, Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı.

Ekiplere, Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali ve Edirne’nin tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Huzurun, barışın, müziğin ve ciğerin başkentine hoş geldiniz. Müzik evrenseldir. Müziğin dili, dini, ırkı yoktur. Müzik her dilde ayrı bir güzeldir. Sadece kalpten dinlemek, duymak lazım. Bizleri kırmadığınız Edirne’mize geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gürkan, daha sonra Bando Şeflerine katılım belgeleri ve hediyeler takdim etti.