Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÖYLE KUTLAMA, 100 YILDA BİR OLUR!

Edirne Belediyesi’nin 29 Ekim

Edirne Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği Onur Akın konserine katılan binlerce kişi Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladı. Tüm Edirne halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu ülkenin nereden nereye geldiğini bilenler, bu ülkenin tarihini bilenler, bu ülkenin emperyalistlerin ayaklarının altında ezilmesine başkaldıranlar, bugün Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Kutlayamayanlar da var. Ama biz sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmaya yemin etmiş olanlar, Cumhuriyetimizin 100. yılını Edirne’de kutluyoruz, Onur Akın ile kutluyoruz” dedi. Edirne Belediyesi’nin hafta boyunca düzenlediği 100. yıl etkinlikleri Onur Akın konseri ile son buldu. Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen Onur Akın konserine yaklaşık 40 bin Edirneli katıldı. Kıymetli Sanatçı Onur Akın, en güzel şarkılarını Edirne, Edirneliler ve Cumhuriyet için söyledi.


Ünlü sanatçı bu anlamlı günde sahnede olmaktan ve Edirne’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Cumhuriyetin 100. yılında kendisini sevenleri ile buluşturduğu için teşekkür etti.
Onur Akın, en güzel şarkılarını Edirneliler için söylerken, vatandaşlarda konserde coşku dolu anlar yaşadı. Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan konseri Edirnelileri ile birlikte izledi. Sonrasında eşi Esra Gürkan ile birlikte sahneye çıkan Belediye Başkanı Recep Gürkan, ünlü sanatçı Onur Akın’a çiçek takdim etti.

Onur Akın’a teşekkür eden Gürkan, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı. Nazım Hikmet’in “Kuvayı Milliye Destanı” isimli şiirini okuyan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ülkemizin dört bir yanında yüreği Cumhuriyet için, yüreği özgürlük için, yüreği bağımsızlık için, yüreği Mustafa Kemal Atatürk için atanların Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bu ülkenin nereden nereye geldiğini bilenler, bu ülkenin tarihini bilenler, bu ülkenin emperyalistlerin ayaklarının altında ezilmesine başkaldıranlar, bugün Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Kutlayamayanlar da var. Ama biz sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmaya yemin etmiş olanlar, Cumhuriyetimizin 100. yılını Edirne’de kutluyoruz, Onur Akın ile kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun” dedi.


Onur Akın da “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” diyerek, tüm sevenlerini İzmir Marşı’nı söylemeye davet etti. Konsere katılan binlerce kişi hep birlikte İzmir Marşı’nı söyleyerek, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı.