Hoşgeldiniz  

Bu yolda bir olmaya, birlik olmaya kararlıyız!

admin | 01 Kasım 2023 | Politika, Tüm Manşetler, Yaşam A- A+

Bu yolda bir olmaya, birlik olmaya kararlıyız!

Göreve geldiği ilk yıl Edirne’nin 60 yıllık kanayan yarası olan ve Yeniimaret mahalle sakinlerine nefes aldırmayan Çöplük sorununu çözmek için söz veren Başkan Gürkan sözünü tutarak, 60 yıllık çileye son veren isim oldu. Önceki akşam Yeniimaret sakinleri ile bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı mahalle sakinleri bağrına bastı.
Çöplüğün kalkması ile Edirne’nin gözbebeği haline gelen Yeniimaret mahallesi; Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü Edirne’de önemli bir yerleşim alanı haline geldi.

Yeniimaret mahallesinin hem tarımda hem de turizmde Edirne’nin gözbebeği olacağına vurgu yapan Başkan Gürkan mahalle sakinlerinin talep ve isteklerini dinledi.


Parti Örgütü ile birlikte Yeniimaret sakinleri ile bir araya gelen Başkan Gürkan burada yaptığı konuşamada; “2014 yılında yerel seçimler öncesinde “Bu çöplük işini ben halledeceğim’ demiştim Yeniimaret sakinlerimize… Evlerinin pencereleri açamaz, nefes alamaz haldeydi mahalle halkı… Bize güvendi, inandı halkımız. Göreve geldiğimizde hemen çalışmalara başladık. Edirne Katı Atık Düzenleme ve Bertaraf Tesisleri ile mahallemizi 60 yıllık bu dertten, bu çileden kurtardık. Hemen ardından altyapı ve üstyapı çalışmalarımız ile vatandaşlarımızı daha konforlu bir yaşama kavuşturabilmek için önemli bir adım attık. İşte bu akşam yine bir aradayız. Yeniimaret Mahallemize yapacağımız projeleri anlattık, hep birlikte yapabileceklerimizi konuştuk. 2014 yılında verdiğim söz gibi söz veriyorum; belediyecilik anlamında tüm sıkıntılarını çözdüğümüz mahallemiz turizmin de tarımın da Edirne’nin de göz bebeği olacak! Sana söz Yeniimaret….Gelecek için çalışmaya devam” dedi.

İLK DÖNEMİNDE SÖZÜNÜ TUTTU.

Yıldırım ve Yeniimaret Halkı’na yerel seçimler öncesinde çöplükle ilgili çektikleri sıkıntılara son vereceğine dair söz verdiğini ve 16 gibi kısa sürede tesisin inşaatı için yapılan ihalenin sözleşmesini yine Yeniimaret’e imzaladıklarını belirten Gürkan, “Bugün kelimenin gerçek anlamıyla tarihi bir gün. 60 yıldır, 3 kuşaktır Yeniimaret, Hacısaraf ve Yıldırımlıların çöpün dumanından zehirlenmesinin son günü. 2014 yerel seçimler öncesinde size gelip ‘Bu çöplük işini ben halledeceğim’ dedim. Sıkıntılı, zor günler geçirdik. Sizin her canınız yandığında bizim de canımız yandı. Siz her nefes alamadığınızda, ben de nefes darlığı yaşadım. Siz her camı kapattığınızda, biliyorum ki; gönül kapılarınızı da kapattınız. 60 yıldır çektiğiniz sıkıntıları, gelecekte 6 saat bile çekmemeniz için ince eledik sık dokuduk, hassas çalıştık” demiş ve kısa süre içerinde sözünü tutarak tarihe geçen isim olmuştu.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.