Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’de Destan Yazan Kahramanlar Saygıyla Anıldı

109 yılı önce dünyada

109 yılı önce dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele sonucu, 18 Mart 1915’de Yedi düvele büyük bir yenilgi yaşatarak ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten kahramanlar Edirne’de dualarla anıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edirne Valisi Yunus Sezer, 54’ncü Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, anıta çelenk sundu.


Ardından Çanakkale’de büyük mücadele vererek bizlere bu toprakları vatan yapan şehitlerimiz için saygı atışında bulunuldu. Edirne Valisi Sezer ziyaret defterini imzalamasının ardından Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu ise şehitler için dua etti.

Dua edilmesinin ardından protokol üyeleri şehitliği gezerek, kırmızı karanfiller bıraktı. Törenin ardından Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine ilişkin hazırlanan oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.