Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Edirne İl Başkanı adayı Erdal Akgün Keşan’da adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkan adayı Erdal Akgün, CHP Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasına CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, geçmiş dönem il başkanı Gürkan Güneser, geçmiş dönem belediye başkan yardımcısı Namık Kemal Döleneken, geçmiş dönem milletvekili aday adayı Engin Çoğal, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, önceki dönem ilçe ve belediye başkanları, partililer katıldı.Açıklamada ev sahibi olarak söz alan İlçe Başkanı Anıl Çakır, şunları söyledi: “Çok kıymetli partilerin hepiniz hoşgeldiniz, sizleri şahsım ve yönetim kurulu adına saygıyla sevgili selamlıyorum. Bugün kıymetli ağabeyim, partimizin her kademesinde görev yapmış geçmiş dönem merkez ilçe başkanlığı, il genel meclisi üyeliği görevinde bulunmuş Erdal Akgün’ü pazar günü yapacağımız kongrede adaylığını açıklaması için burada toplandık. Sağ olsun buraya geldi bizleri onurlandırdı. Katıldığınız için sizlere de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Öncelikle misafirlerimiz var onları da sizlere takdim etmek istiyorum. Sayın Erdal Akgün İl Başkan adayımız, geçmiş dönem il başkanımız Sayın Gürkan Güneser, geçmiş dönem belediye başkan yardımcısı Sayın Namık Kemal Döleneken, geçmiş dönem milletvekili aday adayımız meslek büyüğüm Engin Çoğal, aramızda hepsine hoş geldiniz diyorum.

.“ATATÜRK SEVDALILARININ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR”

CHP’nin rakipleri tarafından bitirilemeyen bir parti olduğunu hatırlatan Akgün, “Cumhuriyet Halk Partisi gerçekten bugün bütün rakipleri tarafından bitirilemeyen bir partidir. Zaman zaman hepimiz deriz ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye. Sivil ordusunu bitiremiyorlar Mustafa Kemal Atatürk’ün çünkü bu laik cumhuriyetin bu Atatürk sevdalılarının Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var yani en çok çalışma sebeplerimizden bir tanesi de budur. Şimdi diyebilirsiniz ‘bu kadar görev yapmışınsın il Başkanlığı nereden çıktı?’ diye dediğim gibi özellikle il genel meclis ile beraber görev yaptığım ağabeylerim benim heyecanımı bilirler.” diye konuştu.18 AYLIK BİR ÇALIŞMA YAPTIKMerkez ilçe örgütünün üzerinde ölü toprağının örtüldüğünü söyleyen İl Başkan adayı Akgün, açıklamasına şöyle devam etti: “Son zamanlarda özellikle 7-8 yıldan beri Edirne merkez ilçede örgütün üzerinde müthiş bir ölü toprağı var. Böyle bir şey olmaz ben evime gidip kafamı yastığa rahatla koymak istiyorum. ‘Benim il yöneticilerim benim merkez ilçe yöneticilerim başkanlarım çalışıyor, helal olsun’ demek isterim. Sevgili dostlar biz alışmışız yüzde 73’lere. Biz alışmışız belediye başkanlığında %58.8’lere. İl genel Meclisinde yüzde 62’lere, milletvekilinde yüzde 57’lere yüzde 53’lere. Son genel seçimde merkez ilçede oylarımız %37.8 oldu arkadaşlar. Bu böyle olmamalı %62’lerden %73’lerden nereye düşmüşüz. Bizim gibi kökten ve kökenden gelen Cumhuriyet Halk Partililerin sahnede olmaması kadar kötü bir şey yok. Biz bu davaya ihanet edemeyiz. Onun için eski ilçe başkanları eski il başkanlarımız eski il genel meclis üyelerimiz belediye başkan vekilimiz milletvekillerimizle birlikte 18 aylık bir çalışma yaptık.

“CHP’DE SOL YOK, CHP’DE ÖZGÜRLÜK YOK”
CHP Edirne İl Başkan adayı Erdal Akgün, aday olma sebeplerini sıralayarak açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Koltuğunun altında mavi dosyalarla Ankara’da hava atanlarla siyaset olmaz. Keşan örgütü ne derse o olur. Bu belediye başkan adayını, il genel meclisi, belediye meclis üyelerini Keşanlılar belirlemelidir. Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de tabii ki ön seçim. Tek adama karşıyız Edirne’de her şeye tek adam karar veriyor. İpsala İYİ Parti’ye bırakılıyor, ne İpsala İlçe Başkanının haberi var, ne Edirne’de bir tane CHP’linin haberi var. biz zihniyeti değiştirmek için adayız. Bu zihniyet değişikliği CHP’de olmazsa vay halimize. İnsanların değişmesi ile hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Ama bu zihniyet değişikliği mutlaka ve mutlaka olmalı. İnadına sol, inadına özgürlük diyoruz. CHP’de sol yok, CHP’de özgürlük yok. CHP’de fakir fukara yok. İnsanların ekmeğiyle oynanmamalı. En yüce değer emek, ekmek diyoruz aramızdaki çok kişinin bunlarla ilgisi alakası kalmamış. Bugünkü zor duruma düşmemizin sebepleri budur. Benim de il başkanına da olmamın sebepleri bunlardır. Desteğinizi bekliyorum size sadece ve sadece şunu sözünü veriyorum asla ve asla Ankara Keşan’la ilgili karar vermemeli.”dedi.