Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, “Kurultayımızda büyük bir demokrasi şöleni yaşandı.”

CHP Edirne Merkez İlçe

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, CHP 38. Olağan Kurultay’ında halkımızın ve örgütümüzün değişim isteği yerine getirilerek büyük bir demokrasi şöleni yaşandı.
Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı CHP 38. Olağan Kurultayı’da Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel’i tebrik etti ve bundan sonra ülkemizde unutturulan demokratik değerleri halkımıza yaşatarak herkesin umudu ve sesi olacağız dedi. Balkanlı yaptığı açıklamada” CHP 38. kurultayı’nda Türk siyasi yaşamı için demokratik değerlerin ve özgürlüklerin çağdaş ülkeler düzeyinde yaşanması ve uygulanması için örnek olacak çok önemli tarihi bir demokrasi şöleni yaşadık. Halkımızın ve örgütümüzün değişim isteği doğrultusunda olağanüstü demokratik bir ortamda konuşmak isteyen tüm kurultayı delegelerimize görüşlerini özgürce ifade edebilmeleri için söz verildi. Partimizde demokrasinin güçlenmesi ve katılımcılığın arttırılması açısından çok önemli bir adım dönüm noktası oldu. Delegelerimiz kendilerini özgürce ifade ederek demokratik iradeyi yansıtmış oldular. Bu kurultay Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiye olan bağlılığını göstermiş, ülkemizde daha güçlü ve demokratik bir yaşamın oluşmasına çok önemli katkısı olacaktır. CHP’nin 38.Olağan Kurultayı Türk demokrasi tarihinde demokrasi tarihinde DEMOKRASİ ŞÖLENİ olarak hatırlanacak ve bundan böyle Türk siyasi yaşamına ve diğer partilerede örnek oluşturacaktır.

Yeni seçilen Genel Başkanınız Sayın Özgür Özel’e bu zorlu görevde başarılar diliyor, partimize 13 yıl hizmet ederek Hak Hukuk Adalet’ten ayrılmayan sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.Ayrıca Parti Meclisine ,Yüksek Disiplin Kuruluna ve Bilim, Kültür, Sanat Platformu’na seçilen üyelerimizede başarılar dilerim. İyi ki bu otoriter ortamda herkesin oksijen bulduğu ,nefes alabildiği büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucucusu olduğu,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) herkes için var.Hiç kimse gelecekten endişelenmesin, kimse de kendini padişah zannetmesin.Ülkemizi uçurumun kenarından çok çalışarak kurtaracağız.Edirne’mizde diğer her yerde ,5 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde CHP bayrağını dalgalandıracağız.4 yıl sonra da yapılacak genel seçimlerde de iktidar olacağız.Birlikte başaracağız’ dedi