Hoşgeldiniz  

CHP MERKEZ İLÇE’NİN YENİ BAŞKANI YÜCEL BALKANLI

admin | 03 Eylül 2023 | Politika, Tüm Manşetler A- A+

CHP MERKEZ İLÇE’NİN YENİ BAŞKANI YÜCEL BALKANLI

CHP Edirne Merkez ilçe Başkanlığının gerçekleşen Olağan Kongresinde yeni Başkan Yücel Balkanlı oldu. Atatürk Kültür Merkezinde Gerçekleşen Kongreye , Milletvekilleri Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan, Önceki Dönem Milletvekilleri Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Kemal Değirmendereli, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Başkanı SAMET Kahraman, CHP Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Edirne KÖY-KOOP Başkanı Ahmet Erken, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, İlçe ve Belde belediye başkanları, ilçe başkanları, Kongre delegeleri ve parti üyeleri katıldı.


Mevcut Başkan Olcay Bakkalcı’nın aday olmadığı kongrede 287 delege oy kullandı. 277 oyun geçerli olduğu kongrede yeni başkan Yücel Balkanlı oldu.


Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Tek liste halinde gerçekleşen kongrede Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olarak seçilen kıymetli meslektaşım Yücel Balkanlı’ya ve yönetimine başarılar diliyorum.

Yaşamı boyunca eğitime ve Cumhuriyet neferlerini yetiştirmeye gönül veren Yücel Balkanlı, bundan sonra da ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edecek.

İl Başkanı Samet Kahraman yaptığı konuşmda; “

Bugün benim de üyeliğimin bulunduğu Merkez İlçe olağan kongresini gerçekleştirdik.Öncelikle bugüne kadar görev yapmış Burak Güngören Başkanıma, Olcay Bakkalcı Başkanıma ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.Bu zorlu şartlar altında hiç çekinmeden göreve talip olan yeni İlçe Başkanımız Yücel Balkanlı ve yönetim kurulunda görev alan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.


Hep birlikte el ele, gönül gönüle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılacak; halkımızın sesi, umudu olacağız!
Çünkü, #CHP varsa herkes için var!” dedi.

Milletvekili Ahmet Baran Yazgan yaptığı konuşmada; “Geçmiş dönem İlçe Başkan’ı Sn. Olcay Bakkalcı’ya ve Yönetim Kurulu’na bu güne kadar ki çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisinin de dediği gibi “Bu bir veda değil bir başlangıç.”
Yeni seçilen İlçe Başkan’ı Yücel Balkanlı’ya ve oluşturmuş olduğu Yönetim Kurulu’na başarılar diliyorum.”dedi.


Daha sonra konuşan Önceki Dönem Milletvekili Do. Dr. Okan Gaytancıoğlu; “İlçe kongrelerimize kaldığımız yerden Edirne Merkez İlçe kongresi ile devam ettik. Yaklaşık 4 yılın rahatsızlığı olana kadar 3 yılında Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapan Burak Güngören kardeşim ve son 1 yılında görev yapan Olcay Bakkalcı kardeşime hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik. Yeni İlçe Başkanı seçilen Yücel Balkanlı ve yönetim kuruluna da başarılar diliyorum.” Dedi.


Balkanlı yaptığı konuşmada; “ 100 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin siyasi yaşamında vazgeçilmez bir rol oynamıştır. Kuruluşumuzun ardından geçen bir asır boyunca, demokrasi, laiklik, insan hakları ve sosyal adalet gibi temel değerleri savunarak Türkiye’nin gelişimine önemli katkıda bulunmuştur.
Partimizin kurulduğu günden bu yana geçen zaman zarfında, ülkemiz birçok zorlu sınavla karşı karşıya kaldı. Ancak CHP, her zaman milletimizin yanında, onun haklarını ve özgürlüklerini savunarak, Türkiye’nin ileriye gitmesi için çaba harcadı. 100 yıllık tarihimize baktığımızda gördüğümüz en büyük başarı, Türkiye’nin demokrasisinin ve özgürlüklerinin güçlü bir şekilde ayakta durmasına katkıda bulunmuş olmamızdır.


Bugün ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durumdan ve geleceğe dönük endişelerimizden dolayı , partimizin çok daha daha büyük hedefleri ve her zamankinden daha fazla sorumluluğu var. Ülkemizin gerek eğitim ,gerek sağlık, gerek ekonomik gerekse sosyal olarak karşı karşıya olduğu zorlukların üstesinden gelmek için , gelir dağılımında yaşanan toplumsal adaletsizliği azaltmak ve Türkiye’yi daha ileri bir demokrasi seviyesine taşımak için çok daha fazla çalışmaya gereksinim duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz.. Bu sorunları , 100 yıl önce kurucumuz ulu önderimiz Atatürk’ün gelecek vizyonunu çizerek bizlere gösterdiği yolda onun izinde kimseye benzemeden ve kendi öz değerlerimizden milim sapmayarak yürüyerek çözmek zorundayız.

“Bu ülkenin güzel yarınlarını birlikte inşa edelim.”


Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmiş binlerce gönüllü üyelerimiz ile güçlü bir aileyi temsil ediyor. Bizler , daha fazla insanımızı kucaklamak ve onların yaşamlarını daha iyi ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde daha iyi yaşayan insanların standartlarına ulaştırmak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Sizler, bu ülkeyi daha yaşanabilir bir duruma getirecek , geleceğimizin teminatısınız. Türkiye’nin bugünkü durumu ne olursa olsun, sizlerin gücü ve potansiyeli, bu ülkenin geleceğini şekillendirmek için yeterlidir. Sorunları görün, çözüm önerileri sunun ve değişimi harekete geçirin. Geleceği sizler inşa edeceksiniz. Umutsuzluğa kapılmayın, çünkü umut, değişimin kaynağıdır. Sizler, Türkiye’yi daha iyi bir yere taşıyacak olan nesilsiniz. Bu ülkenin güzel yarınlarını birlikte inşa edelim.


Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin her alanında kadınlarımızın daha fazla var olması ve söz sahibi olması için kararlı bir şekilde çalışmaktadır.
Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana, kadınlarımızın toplumsal, ekonomik ve siyasi hayatta yer almasının ne kadar önemli olduğunu her ortamda vurgulamıştır..

“Sizlere minnettarız.”


Ancak, hala karşılaşılan zorluklar var. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadına şiddet ve iş hayatında karşılaşılan ayrımcılık gibi sorunlarla mücadele etmek zorundayız. CHP, bu sorunların üstesinden gelmek için kararlılıkla çalışıyor ve çalışmaya devam etmektedir. Sizlere minnettarız.
Bugün, Ne yazık ki, ülkenin ekonomik durumuyla ilgili haberler pek iç açıcı değil ve bu nedenle gençlerimiz , çalışanlarımız anne ve babalar emeklilerimiz yaşlılarımız kısaca toplumumuzun tüm kesimleri gelecekten de büyük bir endişe yaşamakta, yüzleri gülmemekte ve geleceğe umutsuzca bakmaktadır… Ancak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu sorunları çözmek için var gücümüzle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.


2023 yılında Türkiye’nin ekonomik durumu maalesef olumsuz bir seyir izliyor. Enflasyon oranları yüksek, işsizlik oranları artmakta, ekonomik büyüme düşük seviyelerde seyretmektedir. Bu, vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını daha da zorlaştırıyor ve birçok aile geçim sıkıntısı çekiyor.
Biz CHP olarak, ekonomik sorunların üstesinden gelmek ve vatandaşlarımıza çözüm merkezinin Cumhuriyet Halk partisi olduğunu anlatmak zorundayız. Bu nedenle 5 yıl sonra iktidar olmak ve bu sorunlardan kurtulmak istiyorsak bu günden itibaren. Görev sorumluklarımızın bilinciyle çok çalışmalıyız. Ekonomik sorunları çözmek için politika ve reform önerileri geliştirmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda, vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını anlamak ve destek olmak için çaba harcayacağız. Parti olarak dayanışma içinde olmalı, çözüm arayışlarında birlikte çalışarak. Vatandaşlarımıza alternatif seçenek olmalıyız.


YÜCEL BALKANLI KİMDİR,
Bugün burada sizlerin önünde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu resmi olarak açıklamak için bulunuyorum
1963 Kırklareli Pınarhisar doğumluyum. Emekli Öğretmenim. Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Coğrafya bölümü mezunuyum.Trakya Üniversitesinde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım.1986 yılından itibaren Edirne’de yaşamaktayım. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra okul yöneticisi oldum.1996-2010 yıllarında Süleyman Demirel Fen lisesinde ,2010-2015 ,yıllarında Güzel Sanatlar lisesinde Müdürlük yaptım ve emekli oldum ve 2015 yılında gönül vermiş olduğum partimize üye olarak partimiz için çalışmaya başladım.Evliyim ve iki çocuğum var.


Edirne, tarihi dokusuyla, kültürel mirasıyla ve burada yaşayan insanlarıyla eşsiz bir şehirdir. Ancak, benim için Edirne sadece bir şehir değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi, ve yarınlarımızın geleceğimizin Cumhuriyetimizin teminatı olan önemli bir şehirdir. Geleceğimizi daha aydınlık yarınlara taşıyabilmek için , tüm partili yoldaşlarımla el ele gönül gönüle vererek birlik ve beraberlik içinde kimseyi ötekileştirmeden tatlı bir rekabet içinde herkesi kucaklayarak partimizin yerel seçimlerde ve genel seçimlerde iktidar olması için var gücümle çalışmak istiyorum.


CHP benim için sadece bir siyasi parti değil ulu önderimiz Atatürk’ün kurduğu Kuvay-ı milliye ruhu taşıyan bir aidiyet duygusudur. Hak Hukuk Adalet ve Cumhuriyet değerleriyle donanmış, partimizi geleceğe umutla taşımak için buradayım. . Edirne’de yaşayan insanlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizin ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına katkı sağlamak, gençlerimizi daha iyi bir geleceğe taşımak amacıyla buradayım.
Partimizin politika ve projeleri aracılığıyla topluma daha fazla katkı sağlayabilmek için çalışmak istiyorum. İnsanların yaşamlarını iyileştirmek ve sorunlarına çözüm üretmek için çalışmak istiyorum.
Parti içinde ekip çalışmasını teşvik ederek, üyelerimizin görüşlerini önemseyeceğim ve onları süreçlere dahil edeceğim. Üyelerimizle daha yakın bir iletişim kurarak, sorunlarını anlamak ve çözüm yolları bulmak için çaba göstereceğim.


Partimizin demokratik değerlere olan bağlılığını ve laikliği koruma taahhüdünü yinelemek ve bu değerlere sahip çıkmak için aday oldum.
Bugün burada adaylığımı açıklarken geleceğe dair umutlarımızı paylaşmak istedim. Ülkemiz gerek sosyal gerek ekonomik gerekse siyasal bakımdan çok zor bir süreçten geçmektedir. Sizlerin de desteğiyle, birlikte çalışarak partimizi ve Edirne’yi daha iyi bir yere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. “ dedi.

Tek liste halinde gerçekleşen CHP Edirne Merkez ilçe Başkanlığı kongresinde başkanlığa seçilen Yücel Balkanlı’nın Yönetim Kurulu şu isimlerden Oluştu:
Gülay AYAZ, Hatice AKTAÇ, Tamer BAM, Alaattin BIÇAK, Aykut DEMİRKOL, Muzaffer DİNÇER, Deniz KARAGÖZ, Ahmet KIYI, Mehmet KOŞAN, Kevser KÖPRÜ, Tolga LOÇA, Selma OLUÇAY, Gülnihal ÖZTURAN, Ömer ŞİMŞEK, Kadrican TÜKENMEZ, Nevzat ULUSOY…

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.