Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’DE DİKKAT ÇEKEN İSTİFA

CHP Edirne İl Başkanı

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kahraman’ın istifası siyasi kulislerde ve parti tabanında adeta bir deprem etkisi yarattı. Kahraman açıklamasında; “Bugüne kadar büyük bir gurur ve şerefle yapmış olduğum CHP Edirne il başkanlığı görevimden ayrılarak bu mücadelemizi aynı şekilde devam ettirecek başka bir arkadaşımıza bayrağı devredecek olmanın onurunu yaşıyorum.” dedi.
Yazılı bir bülten ile kamuoyuna açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kahraman; “2010 yılından beri üyesi olduğum 2015- 2023 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 12.01.2023 tarihinden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Edirne il Başkanlığı görevini büyük bir onurla yaptım. Üye olduğumdan bugüne kadar her seçim döneminde aktif görev aldım. İl başkanı olduktan kısa bir süre sonra iki turlu gerçekleşen 2023 Genel Seçimlerinde partimizin başarısı için gece gündüz demeden tüm ilçelerimizde örgütlerimizle birlikte çalıştık. Bu yıl yapılan 31 Mart Yerel Seçimlerinde aynı şekilde tüm adaylarımızla birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek ve Cumhuriyet Halk Partimizin sosyal belediyecilik anlayışını anlatarak Edirne Merkez, ilçelerimiz ve beldelerimizde yoğun bir çalışma programı yaptık. 31 Mart yerel seçimlerinde Edirne merkez ve 5 ilçe Belediyesi, 3 Belde Belediyesini kazanarak Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandırdık. ilçelerimizden Keşan, Havsa, Lalapaşa belediyelerini geri aldık. Uzunköprü, İpsala, Meriç belediyelerini maalesef çok az oy farkıyla kaybettik. Türkiye genelinde partimiz 1. parti olmuş her bölgede oyumuz artmış olup aynı şekilde Edirne’de de oy artışımız olmuştur. Yapılacak olan ilk genel seçimlerde iktidar olacağımızın göstergesidir.

Bizlere güvenen ve partimize desteklerini eksik etmeyen tüm vatandaşlarımıza, sürecin tümünde bizlerin yanında olan Genel Başkan Yardımcılarımıza, Parti Meclis Üyelerimize ve parti görevlilerimiz sonsuz teşekkürler. Seçim sürecini yoğun bir tempo ile çalışarak Cumhuriyet Halk Partisi bayrağının Edirne’mizde inmemesi için partimizin tüm kademeleri ve gönüllülerimiz ile birlikte mücadelemizi yaptık. Edirne’mizde CHP bayrağının dalgalanmaya devam etmesinin gururunu yaşadık, ardından tüm ilçelerimizle danışma kurlarını gerçekleştirdik. Tüm üyelerimizle birlikte seçim süreçlerini değerlendirerek öneri ve görüşlerini aldık, Tüm İlçe Danışma kurullarının ardından İl Danışma kurulları gerçekleştirerek ilçelerimizde oluşan değerlendirmeleri rapor halinde Genel Merkezimize ulaştırdık. Bu mücadelemizin bir bayrak yarışı olduğunu bilerek bu zamana kadar içtenlik ve samimiyetle görevimi yerine getirmeye çalıştım. Bugüne kadar büyük bir gurur ve şerefle yapmış olduğum CHP Edirne il başkanlığı görevimden ayrılarak bu mücadelemizi aynı şekilde devam ettirecek başka bir arkadaşımıza bayrağı devredecek olmanın onurunu yaşıyorum. Partim ve Edirne’m için elimden geleni yapmaya gayret gösterdim. Bundan sonra yine aynı şekilde partim ve sevdalısı olduğum Edirne’m için hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.