Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’de “HARİKA” Rüzgarı

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen CHP Merkez Yönetim kurulu ve Parti Meclisi toplantısında Edirne’de Ön seçim kararının alınmasının ardından  Edirne’de oklar Harika Taybıllı’ya çevrildi. Edirne’de  yaklaşık olarak  4300 civarında bulunan parti delegesinin hafta sonu sandık başına giderek Edirne Belediye başkan Adayını belirleyeceği Ön seçimde Harika Taybıllı sesleri yükselmeye başladı.

Edirne’de  20 yıldan bu yana kesintisiz olarak dalgalanan CHP’nin altı oklu bayrağını  yeniden dalgalandırmaya devam edecek güce ve enerjiye sahip olan  Güçlü isim olarak görülen Harika Taybıllı’ya parti tabanından da  büyük destek var.

AK Parti’nin Bayan adayını yenebilecek, siyasi geçmişi,  bilgi ve donanımı ile seçim sürecini  tarihi zaferle taçlandıracak aday olarak görünen Taybıllı’ya  parti delegeleri  başta olmak üzere Edirneliler de tam destek veriyor.    

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Edirne Belediye Başkan Ada Adaylığı konusunda rüzgar Harika Taybıllı’ya döndü. Partinin eski Merkez İlçe Başkanı Taybıllı’nın adının duyulmasından sonra parti tabanında da geniş yankı buldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Edirne Belediye Başkan adayını belirlemek için ince eleyip sık dokuyor. Yeni parti yönetiminin adaylar konusunda genç ve değişim yönünde hareket etmesi nedeniyle Avukat Harika Taybıllı’nın şansı önemli ölçüde arttı. Hukukçu bir aileden gelen Avukat Harika Taybıllı’nın partinin tozunu yutmuş olması da aday gösterilme şansını arttırıyor.  

CHP yönetiminin Edirne’de kadın aday konusundaki hassasiyeti de göz önüne alındığında ve Edirne parti tabanından ve toplumdan gelen destekle birleşince Harika Taybıllı’nın bir adım önde olduğu ifade ediliyor.