Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’DE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın tam destek verdiği Şükrü Ciravoğlu parti içi ön seçimi kazandı.

Edirne’de Edirne Belediye Başkanlığını 2 dönem başarıyla yürüten ve bir çok kalıcı hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Recep Gürkan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde tekrar aday olmayacağını açıkladıktan sonra, CHP’de diğer aday adayların önünün açılması için “GENEL MERKEZE ÜYELERİN KATILIMIYLA ÖN SEÇİM KARARI” aldırarak 35 yıldır CHP’de yapılamayan ÖN SEÇİM, geçtiğimiz Pazar günü üyelerin büyük katılımıyla gerçekleşti.

Edirne CHP Merkez İlçe yönetimine kayıtlı 3.985 seçmenin bulunduğu Ön seçimde 2684 üye sandık başına giderek oyunu kullandı. Yapılan oy sayımı neticesinde üyelerden 1591 oy alan Şükrü Ciravoğlu CHP Edirne Belediye Başkan Adayı seçilmişti.


“CHP İÇİNDE NE OLMUŞTU?”


01 Şubat Perşembe gecesi CHP Edirne İl Başkanlığı toplantısında İl Başkanı Samet Kahraman, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu bir araya gelerek bir görüşme yapmışlardı. Bu görüşmenin neticesinde Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şükrü Ciravoğlu’nu destekleme kararı aldıklarını kamuoyuna duyurmuşlardı. Bu görüşmenin sonucunda Recep Gürkan ve ekibinin yaklaşık 1000’den (binden) fazla CHP üyesinin Şükrü Ciravoğlu’na destek vererek kazanmasında önemli rol aldığı görülmüştür.
Şimdi gözler en geç 20 Şubat tarihinde belirlenecek olan BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ ile İL GENEL MECLİS ÜYESİ isimlerinin kimler olacağına çevrildi. Bu yönde de İl Başkanı Samet Kahraman, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Şükrü Ciravoğlu’nun çalışma yaptıkları parti içindeki kulislerde konuşulmaya başlandı.