Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Yazgan’dan 30 Ağustos Mesajı

CHP Edirne Milletvekili Ahmet

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Büyük Zafer’in 101. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “Halkın harap ve bitap bir şekilde orduların taarruza geçmesini beklediği bir anda, ahali saray hükümetinden umudu tamamen kesmiş çaresizce beklerken, başı kalpaklı süvariler halkın içinden rüzgâr gibi geçip gittiler. O başı kalpaklı askerler Mustafa Kemal’in askerleriydi. O günden bugüne Mustafa Kemal’in askerleri bu topraklarda umudun adıdır. Büyük Zafer’in 101. Yıldönümünde de Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklarda yaktığı bağımsızlık ve istiklal ateşi halen yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bugün vesilesiyle de başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluşun ve kuruluşun kahramanlarına tekrardan minnetlerimi sunuyorum.” dedi.
CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Büyük Zafer’in 101. Yıldönümü için yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün emperyalizme karşı, bağımsızlığını kendi azim ve kararlılığında bulan bir halkın Zafer Günü’dür. 30 Ağustos 1922, bir milletin yeniden doğuşunu dişiyle tırnağıyla kazanmasının günüdür. Bu toprakların insanları saraydan ve sultandan tamamen umudunu kesmişken, Mustafa Kemal ve Milli Mücadele Kahramanları tüm Anadolu’da umudun adı oldu. Halkın harap ve bitap bir şekilde orduların taarruza geçmesini beklediği bir anda, ahali saray hükümetinden umudu tamamen kesmiş çaresizce beklerken, başı kalpaklı süvariler halkın içinden rüzgâr gibi geçip gittiler. O başı kalpaklı askerler Mustafa Kemal’in askerleriydi. O günden bugüne Mustafa Kemal’in askerleri bu topraklarda umudun adıdır. Büyük Zafer’in 101. Yıldönümünde de Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklarda yaktığı bağımsızlık ve istiklal ateşi halen yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bugün vesilesiyle de başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluşun ve kuruluşun kahramanlarına tekrardan minnetlerimi sunuyorum.” dedi.