Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’NİN YENİ GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL İLK MESAJI VERDİ..!

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP’nin 38. Olağan Kurultayında aldığı büyük destekle 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu dönemine son veren CHP’nin yeni lideri Özgür Özel soyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Beni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına layık gören Cumhuriyetimizin 2’nci Yüzyılının İlk Kurultayının delegelerine teşekkür ediyorum. Bu salondaki umut dalgasını büyütmek ve partimizi iktidar yapabilmek için tüm örgütümüzle omuz omuza çalışacağız!” dedi.

Ankara’da gerçekleşen CHP’nin 38. Olağan Kurultayına Edirne’den Milletvekilleri Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Memduh Doğramacıoğlu, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ve Mıstık AK katıldı.

CHP’ye yaklaşık olarak 13,5 yıldan bu yana Genel başkanlık yapan Kemal Kılıçdaroğlu dönemine son veren Özgür ÖZEL Partinin yeni genel başkanı oldu. Seçimin ilk turunda 682 oy Özgür Özel alırken, Kılıçdaroğlu ise 664 oy alan taraf oldu. İkinci tura kalan seçim sonucu gece yarısı oyların sayılması ile birlikte sonuçlandı. Buna göre delegelerden 812 oy alan Özgür Özel CHP’nin yeni Genel Başkanı seçilirken, Partiye 13 yıl liderlik yapan Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.

“ELİMİZDEKİ BELEDİYELERİN TAMAMINI YENİDEN KAZANACAĞIZ”

Seçim sonrası ilk mesajı veren Yeni Genel Başkan Özel; “Elimizdeki belediyelerin tamamını yeniden kazanacağız ve yanlarına da yenilerini ekleyeceğiz, hep birlikte büyük bir zaferi kazanacağız. Bunun için seferberlik ilan ediyorum.”dedi.

GÜRKAN; “Partimizin 8.Genel Başkanı olarak seçilen, Genel Başkanımız Özgür Özel’i kutluyorum.”

Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “@herkesicinCHP Partimizin 8.Genel Başkanı olarak seçilen, Genel Başkanımız Özgür Özel’i kutluyorum.”dedi.

Gürkan partililerle birlikte Anıtkabirde Atamızın huzuruna çıkarak burada yayınladığı mesajda ise; “ Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 4-5 Kasım tarihlerinde Cumhuriyet Halk Partimizin Olağan Kurultayı için geldiğimiz Ankara’da Bugün Atamızı kabrinde ziyaret ediyoruz. Büyük Atam! Sen çok yaşa.. Senin yolunda, senin aydınlığında, senin izinde Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında senin istediğin gibi, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacağız. Ruhun şad olsun…” dedi.

    Mileltvekili BARAN YAZGAN ; “Değişeceğiz, yenileneceğiz, başaracağız!”

Yeni Genelbaşkan Özgür Özel’e tam destek veren ve seçim sürecinde çalışmalarını “Değişeceğiz , yenileneceğiz , başaracağız !” mottosuyla yürüten CHP Edirne Milletvekili A.Baran Yazgan yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi kendine yakışır demokratik bir şekilde kurultaydan alnının akıyla çıktı. Halkın sesine kulağını tıkamayan delegelerimizin oylarıyla seçilen Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’i yürekten kutluyorum. Önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yıllarını verdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak teşekkürlerimi sunuyorum.Değişeceğiz , yenileneceğiz , başaracağız !” dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kongresi’nde Genel Başkan seçilen Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyor, kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Değişim sırası Türkiye’de.” dedi.