Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CUMARTESİ PAZARI GEÇİCİ OLARAK TAŞINIYOR!

Edirne Belediye Meclisi’nin 2023

Edirne Belediye Meclisi’nin 2023 yılı Mayıs Ayı toplantısında alınan karar ile depreme dayanıklı hale getirilmesi planlanan Cumartesi Pazarı’nda çalışmalar başlıyor. Edirne Belediye Meclisi’nin 2023 Yılı Mayıs ayı toplantısında 1. Murat Mahallesinde bulunan ve “Cumartesi Pazarı” olarak kullanılan yapının günümüz deprem yönetmeliğine uygun kapalı pazaryeri olarak projelendirilip yapılması gündeme gelmişti. Meclis toplantısında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından Cumartesi Pazarı’nın 1995 yılında yapıldığını ve yapının deprem yönetmeliğine uygun hale gelmesi için komple yenilenmesi gerektiğini söylemişti. 1. Murat Mahallesinde bulunan ve “Cumartesi Pazarı” olarak kullanılan yapının günümüz deprem yönetmeliğine uygun kapalı pazaryeri olarak projelendirilip yapılması işi belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmişti.

Alınan Meclis Kararı gereği çalışmaların başladığı ve 5 Ağustos 2023 tarihi dahil olmak üzere Cumartesi Pazarı’nın Margi Alışveriş Merkezi ve Migros arasında bulunan alanda kurulacağı duyuruldu.

Çalışmalar tamamlandığında Cumartesi Pazarı tekrar eski yerinde ve depreme dayanıklı bir yapı ile vatandaşlara hizmet verecek.