Hoşgeldiniz  

CUMARTESİ PAZARI GEÇİCİ OLARAK TAŞINIYOR!

admin | 03 Ağustos 2023 | Gündem A- A+

CUMARTESİ PAZARI GEÇİCİ OLARAK TAŞINIYOR!

Edirne Belediye Meclisi’nin 2023 yılı Mayıs Ayı toplantısında alınan karar ile depreme dayanıklı hale getirilmesi planlanan Cumartesi Pazarı’nda çalışmalar başlıyor. Edirne Belediye Meclisi’nin 2023 Yılı Mayıs ayı toplantısında 1. Murat Mahallesinde bulunan ve “Cumartesi Pazarı” olarak kullanılan yapının günümüz deprem yönetmeliğine uygun kapalı pazaryeri olarak projelendirilip yapılması gündeme gelmişti. Meclis toplantısında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından Cumartesi Pazarı’nın 1995 yılında yapıldığını ve yapının deprem yönetmeliğine uygun hale gelmesi için komple yenilenmesi gerektiğini söylemişti. 1. Murat Mahallesinde bulunan ve “Cumartesi Pazarı” olarak kullanılan yapının günümüz deprem yönetmeliğine uygun kapalı pazaryeri olarak projelendirilip yapılması işi belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmişti.

Alınan Meclis Kararı gereği çalışmaların başladığı ve 5 Ağustos 2023 tarihi dahil olmak üzere Cumartesi Pazarı’nın Margi Alışveriş Merkezi ve Migros arasında bulunan alanda kurulacağı duyuruldu.

Çalışmalar tamamlandığında Cumartesi Pazarı tekrar eski yerinde ve depreme dayanıklı bir yapı ile vatandaşlara hizmet verecek.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.