Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhur İttifakı Kandil Lokması Dağıttı

Edirne’de Miraç Kandili ve

Edirne’de Miraç Kandili ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla Cumhur İttifakı tarafından Eski Camii önünde ve Saraçlar Caddesi’nde vatandaşlara lokma dağıtımı yapıldı. Cumhur İttifakı üyeleri AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, Miraç Kandili ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte vatandaşlara lokma dağıttı. Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Belgin İba, AK Parti Edirne İl Başkanvekili Aydoğan Akıncı, MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, il yönetimi, il gençlik ve il kadın kolları üyeleri, Eski Cami önünde vatandaşlarla bir araya gelerek Miraç Kandili’ni kutladı. İlk olarak Eski Cami önünde bir araya gelen Cumhur İttifakı üyeleri, buradaki lokma dağıtım etkinliğinin ardından kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi’nde lokma dağıtımına katıldı. Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan İba, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diledi.

“Rabbim bir daha bu acıları yaşatmasın”

Edirnelilerin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandili’ni kutlayan İba, “Bugün hem kandil, hem de 6 Şubat depreminin birinci yıldönümü. Biz de hem ölmüşlerimizin ruhuna hediye etmek için hem de kandil dolayısıyla Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığımız ve teşkilatı ile birlikte tam gün bir program yaptık. Hem vatandaşlarımızla bir araya gelerek kandillerini kutluyoruz; hem de depremin yıldönümünde kaybettiğimiz tüm  vatandaşlarımız için akşam duada, bugün de merkezde lokma ikramında bulunuyoruz. Rabbim ülkemize böyle felaketler göstermesin ve bu acıları bir daha yaşatmasın. Ülke olarak bu acıları bir daha yaşamayalım dileklerimizle tüm vatandaşlarımızın kandilini kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz”

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve asrın felaketi olan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar dilediklerini söyleyen Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Emre Tokluoğlu, “Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Etkinliğimizin sahibi olan Belgin Başkanımızın hayrını Allah kabul etsin. Tüm şehit ailelerinin ve hayatta olan gaziler ile depremzedelerimizin kandilini kutluyoruz” dedi.

“Depremlerin üzerinden bir yıl geçti ama acılar hala aynı”

6 şubat tarihinde yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen AK Parti Edirne İl Başkanvekili Aydoğan Akıncı, “Bir daha böyle acılar yaşamayalım. Depremlerin üzerinden bir yıl geçti ama acıyı hala yüreklerimizde hissediyoruz. Rabbim depremlerin yıldönümü dolayısıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte dualarımızı kabul eylesin. Tüm İslam aleminin kandilini kutluyorum” dedi.Lokma dağıtımına AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı ile parti üyeleri katıldı