Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİKKAT ÇEKEN MECLİS TOPLANTISI

Edirne Belediye Meclisi Ağustos

Edirne Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısı bugün Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında yapılan toplantıda; toplam 11 madde görüşülerek karara bağlandı.

Ulaşımda zam talebinden, Cumhuıriyet’in 100. Yıl anıtının yapılacağı yere ve en önemlisi Yıllardır Villa Restaurant olarak hizmet veren yerin ne olacağına kadar tüm detayların konuşulduğu Meclis Toplantısı bugün gerçekleşti.

“ULAŞIMDA ZAM TALEBİ”

Gündemin 6. Maddesinde toplu taşıma ve Taksici esnafının zam talebi görüşüldü.  Son günlerde akaryakıta gelen yüksek zamlar gerekçe gösterilerek zam talebinde bulunan Toplu taşıma, servis araçları ve taksici esnaf için geçtiğimiz ay bir artış yaptıklarını ifade eden Başkan Gürkan, Tabi bu taleplerini anlıyorum. Dün akşam mazota tekrar zam geldi. Bu konuyu önümüzdeki ay görüşmek üzere komisyona havale edelim.” Dedi.  

Taksiciler Odası, Servisçiler Odası ve ETUS Başkanının Eylül ayında gerçekleşecek olan Meclis toplantısına davet edilerek Zam taleplerinin dinlenmesi şartıyla “ZAM TALEBİ” plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

CUMHURİYET’İN 100. YIL ANITININ YAPILACAĞI YER AÇIKLANDI

Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle daha önce Cumhuriyet’in 100.yılı konulu yarışma düzenlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Gürkan, “Yarışma kısa süre önce sonuçlandı .Cumhuriyet’in 100. Yılı Anıtının  Atatürk Kültür Merkezi’nin  yanındaki alana yapılacağını söyledi.

VİLLA RESTARURANT BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİ OLACAK.

Karaağaç yolu üzeri Meriç Köprüsü yanında Villa Restaurant olarak uzun yıllardır hizmet veren Villa Restaurant’ın eski işletmecisi ile görüştüklerini ifade eden Gürkan, “Kendisi uzun yıllardır kiracımızdı. Kendisiyle görüştük ve yeri bıraktı. Bizde o bölgede ihtiyaç olan hem restoran hem cafe olarak hizmet veren Edirne Belediyesi Sosyal Tesisi yapmak istiyoruz. Burası Edirnelilere ve dışarıdan gelen misafirlere hizmet verecek. ” Dedi.