Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ecz. Ciravoğlu Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı

Ecz. Şükrü Ciravoğlu Edirne

Ecz. Şükrü Ciravoğlu Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. CHP Edirne İl Başkanlığı olmak üzere partide aktif olarak bir çok görev yapmış Ecz. Şükrü Ciravoğlu 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.


CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen Aday Adalığı açıklama törenine çok sayıda partili katılım sağladı. Ciravoğlu’nun Aday Adaylığı açıklama törenine Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantı salonunu dolduran kalabalığa hitap eden Ciravoğlu; “ Şehrimiz EDİRNE; Tarihi mirası, Tarihi dokusu, Tarihi eserleri, Camileri, Selimiye gibi Unesco Dünya Mirası, Nehirleri, Kervansarayları, Eğitim kurumları, jeopolitik konumu, verimli Toprakları, Eğitimli, çağdaş ve üretken halkıyla bir mücevher.


Biz mücevherin üzerindeki tozu kaldırmaya, Halkın içindeki umutları, gençlerin hayallerini ve dinamizmini birlikte büyütmeye, Belediyenin mali ve insan gücüyle, kurumların ve halkın gücünü birleştirmeye, Hizmetlerin kalitesini, verimliliğini, kalkınan, büyüyen, gelişen, değişen Edirne için kullanmaya, Edirne halkının parasını, Edirne halkı için harcamaya, Harcanan her kuruşun hesabını, şeffaf bir şekilde halkımıza vermeye, Edirne’ye gönül vermiş, Edirne’ yi yuva ve yurt olarak sahiplenmiş halkımızı ötekileştirmeden, sevgiyle ve saygıyla kucaklamaya, Belediyeyi halkın sorunlarının çözüm merkezi haline getirmeye, Kaynak tüketen, kaynak aktaran değil, kaynak üreten, kaynakları verimli ve üretken kullanan, yatırımları bilimsel verilere uygun, yerinde, yararlı, kaliteli ve hesaplı yapmaya, Onurlu bir şekilde görev almaya, onurlu bir şekilde hizmet etmeye talibiz. Bir işletmeyi değiştirmek için, çalışanların düşüncelerini, davranışlarını değiştirmek gerekir. Kurumun başarısı yönetim kadrosuna, ama öncelikle sorumluluk ve yetkiyi taşıyan kişiye bağlıdır. Başarı takım çalışmasıyla mümkündür.

Takım çalışmasında sorumluluklar eşit paylaşılmalı yetkiler halkın çıkarları doğrultusunda, seçilenlerce denetlenmeli ve yapılan harcamaların hesabı halka verilmelidir. Biz burada kapsayıcı Belediyecilikten söz ediyoruz. İnsani gelişmeye sahip, özgür insanların Edirne’sinden söz ediyoruz. Kentte üretilen rantı birkaç kişi tarafından paylaşılan değil, rantı tabana yayan herkesi kapsayan bir Belediyecilik anlayışından söz ediyoruz. Atatürk’ün halkçılığından söz ediyoruz. Edirne gelişmek, değişmek ve yenilenmek zorunda.
Edirne’yi daha iyiye, daha güzele ulaştırmak için sivil toplum, kamu, kitle örgütleri ve halkımızla birlikte planlı, paylaşımcı, katılımcı yönetimi kuracağız. Edirne’yi temiz havasıyla, temiz suyuyla, hızlı, çabuk ve kaliteli ulaşımıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal ve kültürel yapılarıyla, tarihi ve turistik değerleriyle halkın tüm kesimlerinin hizmetine sunmak için var gücümüzle çalışacağız.

Edirne’mizin doğal güzelliklerine, yeşil alanlarına, toprağına, nehirlerine sahip çıkacağız. Meriç ve Tunca nehirleri ile kentimizi özdeşleştireceğiz. Gençlerimizin enerjilerinin, hayallerinin ve umutlarının yok edilmesine göz yummayacağız. Emeklilerimizin, yaşlılarımızın ve tüm halkımızın kirlilik ve gürültü içinde yaşamalarına göz yummayacağız. Biz yönetimde ahlakı ve aklı toplum hizmetinde rehber edineceğiz. İlkemiz Edirne’miz de “ÇAĞDAŞ ve SAĞLIKLI TOPLUM, KALİTELİ YAŞAM ve YÖNETİMDE DEMOKRASİ” dir. Ancak bunun için üç temel öge gerekmektedir. Bunlar “ BİLİM, HUKUK ve ETİK “ dir. Bunun bilincindeyiz ve bunlar yönetim anlayışımızın olmazsa olmazı ve asla vazgeçmeyeceğimiz ilkeleri olacaktır. Halkın zararına olan hiçbir eylemde ve uygulamada kimseye ödün vermeyeceğiz.

Partimizin önemli değerleri özgürlük ve eşitlik temelinde; dürüst, çalışkan, saydam, tutarlı, insana değer veren, çevreye duyarlı, kentli kimliğimizi ön planda tutan ve halkla birlikte yönetmeyi ilke edinmiş bir anlayışla sizlerle birlikte olmak en temel ve vazgeçilemez duyarlılıklarımızdır. Atatürk İlke ve Devrimleri üzerine kurulu, solun evrensel değerlerini içselleştirmiş, sosyal demokrat bir parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerelde ve ardından genelde iktidara taşınması için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışmaya hazırız. Ülkemize ve Edirne’mize hizmet yolunda birlikte yürümek azim ve kararlılığı ile sevgi ve saygılar sunarım.” Dedi.