Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan Dünya Turizm Günü’ndeGazi Mihal Bey Hamamı’nın İçler Acısı Halini Gündeme Getirdi

CHP Edirne Milletvekili Ahmet

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne’nin batı girişinde bulunan ve 1422 yılında Gazi Mihal Bey tarafından yaptırılan Gazi Mihal Bey Hamamı’nda incelemelerde bulundu. Milletvekili Yazgan hamam önünden ve içerisinden paylaştığı video mesajında “Bu hamamı sizlere özellikle göstermemin sebebi bu hamam Edirne’mizin batı girişinde herkesi ilk karşılayan eser… Biliyorsunuz Turizm Haftasındayız. Turizme verdiğimiz değeri herkes görsün istedim. Her yeri otlar bürümüş, etrafı pislik içerisinde… Dışarıdan bir harabe, bakalım içi nasıl dedik. Her yerde uyuşturucu maddeler bulunuyor. Bu güzel tarihi eserin ne halde beklediğini sizler de görün.” ifadeleri kullandı.
Edirne Milletvekili Yazgan’ın video mesajı şu şekilde:
“Değerli vatandaşlarım, bugün Edirne’nin batı girişindeki Gazi Mihal Bey Hamamı’nın içine girdik. Dışarıdan bir harabe, bakalım içi nasıl dedik. Her yerde uyuşturucu maddeler bulunuyor. Bu güzel tarihi eserin ne halde beklediğini sizler de görün. Her taraf pislik içinde. İçeride ateşler yakılmış. Acaba buralar mültecilerin geçişi için bir konaklama yeri olarak mı kullanılmış? Her yerde alkollü içeceklerin çöpleri var. Hamamın ana giriş kısmında her yer pislik içerisinde… Her yerde hayvan pislikleri var. Bu hamamı sizlere özellikle göstermemin sebebi bu hamam Edirne’mizin batı girişinde herkesi ilk karşılayan eser… Biliyorsunuz Turizm Haftasındayız. Turizme verdiğimiz değeri herkes görsün istedim. Her yeri otlar bürümüş, etrafı pislik içerisinde… Ve biz Edirne’mize gelen bütün turistleri burada karşılıyoruz. Dünya Turizm Günü hepimize kutlu olsun. Saygılar sevgiler…”