Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDİRNE MİLLETVEKİLİ EDİZ ÜN’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

CHP Edirne Milletvekili Ediz

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün yayınladığı mesajda, “30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi; uzun, çok zor koşullarda verilmiş, dünya tarihinde eşine az rastlanan nitelikte bir kurtuluş mücadelesinin son askeri zaferidir. Bu zaferi siyasi, ekonomik zaferler ve bunları kalıcı kılacak devrimler izleyecektir. Zafer; gerçek bir başkomutan ve ona inanmış bir milletin hangi koşullarda olursa olsun durdurulamayacağının ispatıdır. Ağustos ayı ulusumuzun zafer ayıdır. Bu ay tarihimizde birçok önemli zaferi yaşadık. Ama bütün bu zaferleri anlamlı kılan, bu topraklarda sonsuza kadar bağımsız yaşayacağımızı dosta düşmana gösteren 1922’deki Büyük Taarruz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 9 Eylül’de düşmanın İzmir’de denize dökülmesi olmuştur. Kurtuluş Savaşımızı savaş meydanlarında sonlandıran zafer; yalın ayak cephede düşmanla savaşmaya gidenlerin, çocuğunun üstündeki örtüyü mermilere örtenlerin zaferidir. Ulusumuzun kadını, erkeği, genci yaşlısıyla topyekûn kazandığı bir zaferdir. Zaferin mimari da Büyük Önderimiz, ömrü cephelerde geçmiş, buralarda gazi, mareşal olmuş Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Büyük Zaferin 101’inci yılında bize düşen, bu zaferin hangi koşullarda kazanıldığını unutmadan, bu toprakları bizlere bırakan Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yolundan yürümek, devrimlerine sahip çıkmaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu bizi aydınlığa götürecek ve binlerce yıl daha bu topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayacaktır.
Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferi kazanan ve bağımsız bir cumhuriyette eşit ve özgür yurttaşlar olarak yaşamamızı sağlayan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.