Hoşgeldiniz  

EDİRNE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI

admin | 20 Haziran 2023 | Eğitim, Genel, Tüm Manşetler A- A+

EDİRNE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, diplomalarını alan öğrenciler kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin, il müdürleri, okul müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından başlayan törende mezun öğrenciler adına konuşan okul birincisi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencisi Simge Kurtulmuş, birbirinden güzel anılar ve duygular eşliğinde gururlu bir şekilde okullarına veda ettiklerini ifade ederek, hayatlarının her alanında yanlarında olan ailelere ve saçtıkları ışıkla her daim yollarını aydınlatan akademisyenlere teşekkür etti.

Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler, emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Gerek salgın döneminden gerekse 6 Şubat deprem felaketinden sonra gelinen noktada, eğitimin, günümüz dünyasının en önemli konularından biri olduğu, eğitimin hayatın bütününü kapsadığı bir kere daha anlaşılmış oldu. Gerçekten de eğitim, bir yanıyla yaşama hazırlık ve meslek edinme olsa da diğer yanıyla hayatla bağ kurmanın en önemli yolu haline gelmiştir.

Üniversitemizin en köklü meslek yüksekokulu olarak; temel hedefimiz, eğitimin bu önem ve kapsamını göz önünde tutarak; öğrencilerimize, meslek derslerinin başarılı bir şekilde öğretilmesinin yanı sıra; kendini bulma yolunda öncülük etmek, insanca davranış, sosyal gelişim, öğrenme ve hayata anlam katma konusunda onları yetiştirmektir. Bu anlamda okulumuzun temel eğitim felsefesi; öğrencilerimizi her türlü donanıma sahip olarak hayata hazırlamak olmuştur. Bizler, bir yandan onları hayata hazırlarken, diğer yandan onlara taşı çatlatanın sabır değil umut olduğunu öğretmek ve onların gönüllerine bir bahar aşısı gibi, Gül’ün muştusunu, Lale’nin birliğini ve sevgisini koymak istedik.” dedi.

Konuşmasında ailelere ve öğrencilere seslenen Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler “Çocuklarınız bizim için kutsal bir emanet oldu. Biz onları, hem sizin emanetiniz hem de milletimizin emaneti olarak kabul ettik. Bugün öğrencilerimizi, sizlere veriyoruz. Yani bir anlamda emaneti asıl sahibine teslim ediyoruz. Bu emanet, bundan böyle, başta siz aileleri olmak üzere, ülkemiz ve milletimiz için durmadan, yorulmadan çalışacak ve bizlere gurur duyacağımız anlar yaşatacaktır. Bundan sonra bizler de onların başarısıyla heyecanlanacak ve onların başarısıyla onur duyacağız. Gençler; bu uzun hayat yolculuğunuzun bundan sonrasında, yani bugünde sonra, hayat geminizin kaptanı olarak yol alacaksınız. Bu uzun yolculuğunuzun her anında, sevgi, saygı, sorumluluk, samimiyet, sadakat, sorgulamak ve gayretle çalışmak rehberiniz olsun. Bundan sonraki hayat yolculuğunuzda, her şey gönlünüzce olsun.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, mezuniyet gururunun yaşamasında en büyük payın öğrenci, aile ve öğretim elemanlarının olduğunu söyleyerek “Sevgili Hocalarım; öğrencilerimizin, yenilikçi fikirlerle nitelikli ve donanımlı bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarında göstermiş olduğunuz çaba ve emeklerden dolayı sizleri tebrik ederim. Tüm vaktinizi, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için verirken, onların gönül dünyalarını da zenginleştirmeyi ihmal etmediniz. Emekleri unutmamak, unutturmamak da bizlerin en önemli görevi. Emeğinize, yüreğinize sağlık değerli Hocalarım. Kıymetli Veliler; gözünüzün nuru, yüreğinizin parçası evlatlarınız bugün mezun oluyorlar. Yalnızca diplomaları ile değil, tüm kazanımları ile karşınızdalar. Evlatlarınızı çok büyük fedakârlık ve emeklerle bugünlere getirdiniz. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Bugün onların olduğu kadar sizin de gününüz. Bu gurur sizlerin. Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Konuşmasının sonunda öğrencilere seslenen Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer “Trakya Üniversitesi ailesinin en kıymetli parçaları olarak her daim sizlerin yanında olmaya, sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Burada da bir eviniz, aileniz olduğunu unutmayın. Hepinize hayatınızın bu yeni döneminde başarılar diliyorum.” dedi.

Mezuniyet törenine, bir video mesaj ile katılan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise öğrencilerin Trakya Üniversitesinden donanımlı bireyler olarak mezun olduklarını vurgulayarak hayatta başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu her türlü fedakârlığı yaparak evlatlarını yetiştiren aileleri ve kendi bilgi birikimini öğrencilerden esirgemeyen akademisyenleri de tebrik etti.

Törende açılış konuşmalarının ardından 2022-2023 eğitim – öğretim yılında dereceye giren öğrencilere plaketlerinin verilmesi ve mezun olan tüm öğrencilere belgelerinin verilmesi ile devam etti. Mezuniyet töreni, meslek andının okunması ve öğrencilerin mezuniyet heyecanlarını ve coşkularını hep birlikte keplerini havaya atarak kutlamaları ile sona erdi.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.